Носіння медичної маски в кишені куртки або сумочки стало само собою зрозумілим. Напевно, ніхто не сумнівається, що носіння масок - це певний захист від потрапляння небезпечних вірусів, які поширюються крапельками в організм. Сьогодні ви дізнаєтеся, чи всі маски ефективні для захисту вашого тіла, як правильно носити захисні маски, та чому варто інвестувати в моделі з вбудованими фільтрами?
Міфи про маски для обличчя
Носіння маски для рота та носа є ефективним, і це не викликає сумнівів. Існує безліч доказів певного захисту, який пропонує вам медична маска для обличчя. Проте навколо цієї теми виникло багато міфів:
1. По-перше, носіння маски для обличчя під час інфекції погіршує стан організму. Дослідження показують, що реактивація вірусу в організмі неможлива.
2. Ще один міф полягає в тому, що носіння маски небезпечно, оскільки обмежує доступ кисню до тіла. Цю чутку швидко спростували вчені.
3. Популярний міф, що маски для обличчя повинні використовувати тільки люди, які бояться захворіти. Справа в тому, що їх носіння запобігає зараженню тих, хто знаходиться в безпосередній близькості. Однак носити їх повинні всі без винятку.
Одноразова або багаторазова маска?
Безсумнівно, найчастіше використовуються одноразові медичні маски, призначені для створення фізичного бар’єру між слизовими оболонками та забрудненнями. На жаль, вони швидко набирають вологу, що робить їх непридатними для багаторазового використання. Після використання їх слід викинути. Набагато більш екологічним рішенням є вибір багаторазової маски, яка добре працює не тільки для одного виходу. Зазвичай це бавовняні маски, які можна придбати або виготовити самостійно з використанням якісного матеріалу. Найкраще, якщо ви купуєте тришарові маски - це означає, що маски мають внутрішній шар, середній шар та зовнішній шар. Рекомендується використовувати гідрофобну тканину, яка ефективно зменшує проникнення вологи.
Шолом або маска - де знайти ефективний захист?
Окрім медичних масок, у вас також є вибір шоломів, які набагато частіше обирають на робочому місці. Як підкреслює фахівець, вони, перш за все, більш зручні у повсякденному функціонуванні, не накопичують вологу і дозволяють вільно дихати. На думку вчених, шоломи не здатні повністю захистити вас від потрапляння вірусів у ваш організм. Такі особи повинні носити як козирки, так і захисні маски.