Свідоцтво про народження є одним з найголовніших серед усіх документів. Якщо ви збираєтесь працювати, вступати у шлюб або навчатись за кордоном, треба підготуватись до цього заздалегідь, це допоможе уникнути затримок і додаткових витрат коштів.
Апостиль – це міжнародно визнаний штамп, що підтверджує законну дійсність документу.
Майже всі документи, які можуть вам знадобитись для діяльності за кордоном мають бути легалізовані.
Для чого може знадобитися апостиль на свідоцтво про народження?
Апостиль на свідоцтво про народження може знадобитись за будь-яких причин:
- Працевлаштування за кордоном;
- Купівля нерухомості;
- Щоб вступити у спадок;
- Для отримання громадянства в іншій країні;
- Навчання у будь-якому іноземному навчальному закладі;
- Шлюб із громадянином іншої країни;
- Смерть чоловіка або дружини.
Які документи можна апостилювати?
Апостилюванню підлягають документи, які були видані:
- Органами прокуратури України, судової влади та органами юстиції;
- Адміністративні документи (свідоцтво про народження, шлюб);
- Нотаріусами;
- Нотаріально завірені копії документів;
- Документи, що підтверджують освіту та вчений ступінь.
Пам’ятайте, що апостиль діє лише в тих країнах, що підписали Гаазьку Конвенцію (Бельгія, Аргентина, Болгарія, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Польща, Німеччина та ін.)
Які документи не можна апостилювати?
Апостилювати не можна документи тих держав, які не брали участь у підписанні Гаазької Конвенції. В такій ситуації документ підлягає найбільш копіткій процедурі – консульській легалізації.
Ще важливо пам’ятати, що не всі країни визнають свідоцтво про народження старого зразка (видані в СРСР і до 2003 року). Щоб апостилювати такі свідоцтва, потрібно буде спочатку звернутися до РАГСу, щоб вам зробили копію вашого свідоцтва нового зразка.
Зазвичай документи, яким менше ніж 10 років, апостилюються швидко та без додаткових проблем. Але документи старого зразку, заламіновані документи та папери, на яких є додаткові відмітки чи штампи, апостилювати не можна. В такому випадку потрібно буде отримати копію документу, а вже потім зробити на ній апостиль.
Як зробити апостиль і хто має право його ставити?
Ставити апостиль мають право три державні організації:
- Міністерство освіти України ставить апостиль на документи, що стверджують освіту;
- Міністерство юстиції – на документах, що були видані органами юстиції, судами та нотаріусами;
- Міністерство закордонних справ України – будь-які документи.
Для того, щоб зробити апостиль на свідоцтво про народження недостатньо буде лише подати документи в конкретну державну організацію. Вам доведеться відвідати ще бюро перекладів, щоб зробити переклад документів із завіренням і потім ще поставити другий апостиль (така вимога є у деяких країн).
Треба пам’ятати, що свідоцтво про народження, яке було видано в Україні, можна апостилювати лише в Україні. Щоб отримати апостиль за кордоном треба буде витратити багато сил та часу. Знаходячись на території іншої країни, ви можете спростити процес оформлення апостилю, звернувшись в бюро перекладів «Інфоперевод». Подати документи на проставлення апостилю через третю особу дуже просто, не треба оформлювати довіреність. Від вас потребується лише якісне фото або скан документа, все інше зроблять фахівці бюро.
Якщо вам терміново потрібно зробити апостиль на свідоцтво про народження чи на будь-який інший документ, бюро пропонує вам скористатись його послугами.
Такі організацій як бюро перекладів зазвичай надаюсь широкий спектр послуг, до яких входить не тільки апостилювання будь-яких документів, а ще переклад документів із завіренням, Консульська легалізація, завірення перекладу особистих документів та багато іншого.
Вартість послуги апостилювання свідоцтва про народження залежить від швидкості виконання:
від 200 грн – робиться до 7 робочих днів;
від 500 грн – терміново за 1 день.