Купуючи м'які меблі одним із вирішальних факторів стає їх оббивка, яка повинна виглядати привабливо і бути досить функціональною. Стільці та дивани, обтягнуті велюром були й залишаються постійним трендом домашнього інтер'єру. Таке умеблювання виглядає елегантно, ефектно і багато, а бархатисті переливи тканини привертають до себе захопливі погляди.

велюрові дивани (33 фото): що краще, шенилл, велюр або флок, фіолетовий  мікровелюр, оббивка, відгуки про тканини - 2020-2021

Існує думка, що оксамитові обшивки непрактичні та недовговічні. Однак насправді крім показного вигляду вони мають підвищену зносостійкість і міцність.

Характерні особливості велюру

Головною відмінністю такої тканини є наявність густого щільного ворсу на її поверхні. Цей матеріал часто застосовують для оббивки диванів, крісел, пуфів, банкеток, а також під час випуску м'яких стінових панелей. Цю привабливу, приємну на дотик тканину, отримують шляхом комбінації натуральних та синтетичних волокон, що робить її стійкою до зношування.

Відомо декілька видів оббивного велюру:

  • гладкий, що має рівномірну структуру. Але при цьому ворс розташований вертикально.
  • фасонний, неоднорідно текстурований. На поверхні ворс може розташовуватися трохи нахилено, мати різну висоту та кольори відтінків;
  • з набивним квітковим візерунком, які виглядають дуже оригінально та цікаво;
  • тиснений, утворений технікою спеціального укладання ворсу в різних напрямках. Така методика дозволяє досягти схожість матерії з дорогими фактурами (наприклад шкірою рептилій);
  • гладкофарбований - найдорожчий, але найбільш ефектний.

Без спеціального досвіду досить складно розрізняти всю нюанси вищезгаданої оббивки. Але при виборі виробів, обтягнутих їм краще звертати увагу на густу структуру з важким ворсом.

Велюрові меблі - плюси та мінуси

Сучасна текстильна промисловість випускає довговічну тканинну оббивку, яка зберігає початковий зовнішній вигляд тривалий час. Такий матеріал кардинально відрізняється від колишнього, з “лисинами”, на бабусиному дивані. Нинішня тканина набула зовсім нової якості. Тепер вона не розтягується у місцях сидіння та не стирається на згинах. До всіх цих переваг варто додати її ефектний розкішний зовнішній вигляд. До недоліків оббивки можна віднести доволі високу ціну. Але, перераховуючи її на термін експлуатації, така вартість цілком виправдана.

велюрові дивани (33 фото): що краще, шенилл, велюр або флок, фіолетовий  мікровелюр, оббивка, відгуки про тканини - 2020-2021

Купуючи велюрові меблі не забувайте, що вона ідеально впишеться в класичні стилі, ампір, бароко та інші інтер'єри, де акцент йде на розкіш і багатство.

Рекомендації щодо догляду

Купивши велюрові меблі приготуйтеся дотримуватися невеликих і простих доглядових правил:

  1. Регулярно пилососити поверхню, щоб уникнути скупчення у ворсинках пилу.
  2. При попаданні на тканину рідини негайно видалити її сухою ганчіркою, не допускаючи попадання вологи всередину.
  3. Шерсть домашніх улюбленців легко забирається липким валиком.
  4. Прим'ятий ворс без проблем виправляється побутовим відпарювачем.

При утворенні на велюрі важких плям - краще довіриться фахівцям і замовити послуги хімчистки. Це збереже домашнє умеблювання та фінансові витрати на придбання нового. 

Придбати велюр для меблів в Soloha.ua можна у будь-якій кількості та за доступною ціною.