Ця рідина потрібна кожному. Звичайно, крім тих, хто бажає захворіти. Бо повітряно-крапельний шлях передачі хвороби ми ще якось можемо контролювати. Носячи маску та уникаючи контактів з іншими людьми можна майже на 100% себе захистити. Але вірус також здатен виживати на поверхнях. Уявіть: ви просто штовхнули двері в під'їзді чи зняли гроші в банкоматі. Й заразились. Щоб уникнути цього, достатньо лишень виконати просту процедуру − обробити шкіру рук антисептичним розчином. Ми розповімо вам, як приготувати такий засіб за три простих кроки.
Крок перший
Спочатку вам треба зібрати усі компоненти. Вказуємо тут кількість кожного складника, необхідну для отримання одного літра готового засобу. Отож, вам знадобиться 0,8333 л спирту етилового, ректифікованого, міцністю 96,3%. Ще 0,110 л дистильованої води, 0,041 л перекису водню та 0,014 л гліцерину.
Спирт краще за все замовити в інтернеті. Беріть велику пластикову пляшку, так вийде дешевше. Вартість етанолу в промисловій упаковці значно нижче за ціну алкогольних напоїв, навіть самих бюджетних. Не хвилюйтесь, якщо купите більше спирту, ніж треба. Ця речовина завжди знадобиться у господарстві. До того ж етанол можна зберігати десятиліттями. Якщо ємність зі спиртом щільно закоркована, то з її вмістом не відбудеться нічого поганого, як би довго ви її не зберігали.
Перекис водню та гліцерин можна придбати в аптеці, якщо ви берете їх в невеликій кількості. Тобто, якщо ви готуєте до п'яти літрів антисептику за один раз. Треба більше? Тоді знову ж, перекис й гліцерин краще замовити на спеціалізованому сайті. Різниця в ціні − до 3-5 раз в порівнянні з малими об'ємами, що продаються в аптеці. Але економія матиме сенс тільки на великих об'ємах. Інакше вам немає ніякого змісту тримати трилітрову банку з перекисом водню вдома. Гліцерин − інша справа. З нього можна робити домашні косметичні засоби.
Ще простіше з дистильованою водою. Звичайно, її можна замінити на просту, кип'ячену. Так, фахівці не радять це робити. Але шкода буде не великою. В гіршому випадку в вашому антисептичному розчині з'явиться незначний осад.
Крок другий
Приготуйте посудину, в якій ви будете змішувати всі компоненти. Якщо готуєте десь літр антисептику, то можна брати просту пляшку з міцним корком. Не зневажайте правила техніки безпеки. Переконайтесь, що поруч із вашим робочим місцем немає нагрівальних приладів чи джерел відкритого вогню.
Візьміть мірну склянку й відміряйте об'єм кожного компоненту. Одразу переливайте відміряні кількості в робочу посудину. Нічого складного. Якщо ви навіть трішки помилитесь, не біда. Головне, що б в готовому антисептичному розчині було не менше 70% етилового спирту. Тоді він швидко та ефективно знищить усі віруси та бактерії.
Крок третій
Розлийте готовий антисептичний розчин по пляшках. Носіть його завжди з собою та використовуйте якомога частіше. Чим частіше ви будете обробляти свої руки, тим надійніше ви захистите себе від зараження.
Джерело - https://vodka-ua.luxe/