Резонатор є важливою частиною системи вихлопу. Він компенсує звук, що виникає під час детонації паливної суміші. У більшості автомобілів резонатор встановлюється під час збирання та його актуальність очевидна. За рахунок зниження звуку автомобіль під час руху входить до рамок низькочастотного діапазону, що регламентується правилами дорожнього руху. Тому дуже важливо стежити за станом резонатора і за необхідності міняти його.

Коли потрібна заміна резонатора

Рано чи пізно резонатор прогорає. Ця деталь належить до витратних матеріалів, яку постійно йде велике навантаження: висока температура, волога, сміття, бруд, залишки палива. Поступово метал старіє, стоншується, покривається корозією та прогоряє. Термін його експлуатації залежить від ряду факторів: якості встановленого резонатора (рідна або універсальна деталь), стан каталізатора, діаметр труб, чистота глушника.

Прогорання резонатора супроводжується звуком, що гуде. Залежно від діаметра тріщини або діри звук може бути від тихого до неприпустимого. Не лише викликає незручність, а й стає порушенням.

Чи можна їздити з прогорілим резонатором?

Порушення цілісності резонатора не впливає на роботу автомобіля. І з прогорілим резонатором можна їздити на автомобілі, але будьте готові до:

  • дуже гучному звучанню автомобіля, яке викликатиме незручність не тільки у вас, а й у всіх учасників дорожнього руху;
  • штраф від співробітників поліції за перевищення норми звучання авто;
  • збільшеному витраті палива;
  • нестабільна робота двигуна під час їзди або запуску автомобіля.

Тож не варто ризикувати. Щоб уникнути проблем, потрібна якісна заміна резонатора.

Як виконується ремонт резонатора

Найчастіше ця деталь підлягає заміні. Проте є ситуації, коли можна відновити резонатор. Для цього можуть бути використані:

  • спеціальний бандаж, яким обмотують частину резонатора, що прогоріла;
  • термостійкий клей;
  • гаряче зварювання, в процесі якого ставиться латка на частину, що прогоріла. Або частина, що прогоріла, вирізається, а замість неї встановлюється латка.

Відновлювальні роботи виконуються лише в тому випадку, коли це об'єктивно можливо. При цьому вони не є панацеєю і лише на якийсь час відведуть необхідність заміни всієї деталі. Винятком може стати невелика пробоїна чи тріщина, яку можна залатати. У цьому випадку латка дасть резонатору прослужити тривалий час.

Резонатор для заміни. Як вибрати новий?

За потреби повної заміни резонатора потрібно вибрати якісну деталь. В першу чергу, краще пошукати запчастину, що відповідає конкретній марці, моделі та року випуску автомобіля. У цьому випадку враховується тип кузова та вид інших деталей вихлопної системи. Резонатор правильно встановиться та зможе прослужити тривалий термін.

Якщо ж з будь-яких причин неможливо знайти оригінальну запчастину, вибирайте резонатор з урахуванням наступних рекомендацій:

  • товщина металу банки має бути не менше 2 мм. Це забезпечить більший термін експлуатації;
  • обов'язкова вимога – антикорозійне покриття деталі, завдяки якому вона зможе протистояти негативним факторам;
  • повна відповідність конфігурації вихлопної системи та методів кріплення з глушником.

При складності підбору оптимально підходить запасний деталі краще проконсультуватися з кваліфікованим майстром, який порекомендує найкращий варіант.