Кризова ситуація в галузі виявилася на руку відпочиваючим, оскільки в Запоріжжі готелі буквально почали битися за постояльців. На передній лінії вогню опинилися найняті таксисти з безкоштовними трансфертами, але й тили не підкачали.
Як у Запоріжжі готелі вистояли без допомоги влади
Насамперед, цінова війна швидко закінчилася перемир'ям, якість сервісів постраждала, і конкуруючі заклади швидко схаменулися. До цінової змови не дійшло, однак виник дивовижний паритет, де економія на видатках стала головним чинником:
- Безкоштовний Інтернет виявився оплаченим, адміністрація надавала його без збитків;
- Платні парковки, навіть ті, які охороняються, виявилися цілком безкоштовними;
- Як з'ясувалося, можна дозволити парі безкоштовно пожити з дитиною, а то і з домашнім улюбленцем.
Переважна більшість приємних сервісів, які приваблюють туристів, насправді були давно запущені, тільки за них брали плату.
Отже, у цій непоміченій війні перемогли постояльці, які перестали платити за послуги, які давно стали стандартом у Європі. І розворот ставлення до клієнта не забарився окупитися напливом бажаючих, благо природа Запоріжжя дозволяє провести повноцінну відпустку, не гіршу, ніж на морі. Прогулянки по Каховському водосховищу виявилися дешевшими, ніж на Червоному морі, а дайверам знайшлося, що подивитися. Пікнік на березі перестав вимагати покупки частини берега (зважаючи на ціни 2019 р.). Тому тисячі людей віддали перевагу внутрішньому туризму поїздці закордон, пов'язаній із ризиками не повернутися вчасно.
На 100% готелі Запоріжжя не заповнилися, але й не пустували
Найімовірніше, у 2022 році ситуація зміниться, оскільки охочі відпочити просто не могли своєчасно достукатися до готелю, де можна провести час. Зі втрачених можливостей готельєри зробили висновки, делегувавши повноваження онлайн-бронювання професіоналам.
Платформа агрегує інформацію, дає можливість порівняти схожі номери за десятками параметрів і дозволяє забронювати номер, розуміючи час заїзду та звільнення. Поки що у більшості готелів затримка на кілька годин загрожує оплатою добового перебування.
Якщо вірити статистиці, готелі в Україні Букінг пропонує бронювати зі знижкою до 10%, щоправда, на досить жорстких умовах. Вітчизняні оператори дозволяють м'якіші умови зі скасуванням броні до позначеної дати без штрафу. Більш того, при бронюванні мережевих готелів користувач отримає додаткові бонуси, плануючи поїздку країною на автомобілі. Нова можливість додає комфорту при плануванні відпустки.
Цікаво, що вітчизняні платформи бронювання допускають прямий зв'язок із персоналом готелів, отже, є можливість висловити побажання про особисті уподобання та уточнити деталі. Але це не головне. Важливіше те, що конкуренція надала українцям можливість заощадити на відпочинку всередині країни, не платити за те, що має бути безкоштовним і все заздалегідь спланувати. Залишилося вибрати платформу, де є всі ці плюси.