Для того, щоб компанія могла вийти на міжнародний ринок або стрімко розвиватися тут, в Україні, необхідно підготувати всі необхідні документи. Особливу увагу варто приділити праву інтелектуальної власності. Це стосується не лише їхнього захисту, але й перевірки, чи не порушує безпосередньо ваша компанія відповідні права третіх осіб.
Давайте детальніше розберемося, що таке інтелектуальна власність та які основні заходи проводяться для того, аби захистити авторське право.
Сфери розповсюдження інтелектуальної власності
Під інтелектуальною власністю ми зазвичай розуміємо матеріальні або нематеріальні результати творчої й інтелектуальної діяльності автора з наданням йому повного права розпоряджатися цим об'єктом. Під дію захисту прав інтелектуальної власності підпадають:
-
розроблені комп'ютерні програми та бази даних;
-
наукові відкриття;
-
винаходи;
-
твори мистецтва тощо.
Так, навіть танок, музична фонограма чи спів можуть зараховуватись до інтелектуальної власності. Використання її третіми особами без дозволу автора в такому випадку буде кваліфіковано як крадіжку.
Також сюди належать новостворені торгові марки, назви компаній, які часто стають об'єктами недобросовісної конкуренції. На усі визначені вище приклади діють відповідні закони України. А отже, ви можете підтвердити своє право власності на той чи інший виріб, програму або розробку, яке буде діяти не лише на території України, а й за її межами.
Правила захисту інтелектуальної власності в Україні
Помилково вважати, що ви зможете самостійно захистити своє право на інтелектуальну власність. В цій сфері законодавства безліч нюансів та деталей, з якими можуть розібратись лише кваліфіковані спеціалісти.
Тому у разі виникнення порушень з боку ваших конкурентів, неодмінно зверніться по допомогу до юристів – на сайті polikarpov.legal можна побачити весь перелік сфер, де без консультації та супроводу спеціаліста не обійтись.
Розпочинаючи ведення власної справи, варто ретельно підходити до розробки та створення будь-яких деталей. Не намагайтесь копіювати своїх конкурентів, адже таким чином ви станете порушником прав на інтелектуальну власність. У разі ж, якщо ви помітили недобросовісні дії по відношенню до об’єктів вашої творчої чи розумової діяльності, обов’язково зверніться до фахівців, які зможуть підготувати усі необхідні докази та захистити ваше право на інтелектуальну власність.