Ви хочете купити домен? Перед цим краще дізнатися більше інформації про те, що взагалі являють собою домени та як краще вибрати доменне ім’я. Оскільки тільки так ви зможете зробити правильний вибір, з урахуванням всіх важливих факторів. Адже недостатньо просто придумати класну назву, потрібно також впевнитися, що вона буде добре сприйматися користувачами, а також буде вільною для реєстрації.

Домен: що це?

Зазвичай, коли говорять про домен, то мають на увазі адресу сайту, яка використовується, щоб перейти на певний ресурс в браузері. Він буде складатися з доменного імені та доменної зони. Доменне ім’я – це та частина, яку вам потрібно придумати. А доменна зона – це одна з вже існуючих зон, яка вказується одразу після імені. Наприклад, «.ua» або «.com».

Чим відрізняються домені зони

На сьогодні існує доволі багато доменних зон. Й вони відрізняються одна від одної не лише словами або літерами, які в них використані. Інша суттєва відмінність полягає у вартості. Є більш дорогі варіанти, а є дешевші.

Існують також безплатні доменні зони, але спеціалісти рекомендують одразу від них відмовитись. Принаймні якщо ви хочете створити серйозний сайт, який викликає довіру у користувачів. Це пов’язано з тим, що безплатні варіанти зазвичай використовують сайти, які займаються спамом. І багато користувачів просто не переходить за посиланнями на сайти, які розташовані у певній доменній зоні.

В тих випадках, коли вас цікавлять такі популярні варіанти, як «.com» або «.ua», слід бути готовими, що вам доведеться витратити більше грошей. Але спеціалісти вважають, що їх використання не завжди є доцільним. Наприклад, в тому випадку, якщо ваш проект буде розраховано виключно на українську аудиторію, немає ніякого сенсу витрачати зайві кошти на доменну зону «.com». Таке рішення буде слушним, якщо ви одразу хочете займатися міжнародною діяльністю.

На сьогодні існує дійсно багато доменних зон, які можуть вказувати на територіальність сайту або на його тематику. З кожним роком їх кількість тільки збільшується. Перевірити чи вільне обране ім’я в певній зоні можна на сайті будь-якої компанії, яка займається їх реєстрацією.

Не слід забувати й про те, що ви не купуєте певний домен, а лише орендуєте його.

Як вибрати ім’я для домену

Спеціалісти вважають, що найкраще ім’я для домену – це назва бренду чи компанії. Але доволі часто виявляється, що таке ім’я вже зайнято кимось іншим. Особливо в тих випадках, коли мова йде про популярну доменну зону. Є три варіанти того, що ви можете зробити:

  • Придумати інше доменне ім’я.
  • Вибрати іншу доменну зону.
  • Спробувати зв’язатися з власником доменного імені та запропонувати викупити його.

Відразу слід зазначити, що такий варіант спрацює далеко не в кожному випадку. Вам можуть категорично відмовити. А можуть встановити настільки високу ціну, що купівля не буде того варта. Тому не слід розраховувати на те, що все буде просто.

Оптимальним рішенням вважається саме зміна доменної зони. Оскільки їх доволі багато, ви можете вибрати таку, яка більш за все відповідає тематиці чи регіональності сайту.

До цього питання слід підійти дуже відповідально. Оскільки воно буде впливати на те, наскільки успішним буде ваш сайт. Перед тим, як реєструвати назву перевірте чи не було у ній допущено помилок. Також відразу відмовтесь від занадто довгих варіантів, бо вони погано запам’ятовуються, а також надають шахраєм більше можливостей підробити сайт. Не слід використовувати в імені цифри. Єдине виключення – якщо вони є в вашій назві. Використовуйте ці поради й вам буде набагато легше придумати гарне ім’я для проекту.