Мільйони людей у всьому світі використовують інсулін для лікування діабету. В даний час найпоширенішим методом введення інсуліну є підшкірна ін’єкція за допомогою інсулінового шприцу, ручки шприцу. Інсулінові голки потрібні для приладів введення гормону.
Правила введення інсуліну
Існує декілька розмірів інсулінових голок. Найкоротші голки для інсулінових ручок - 4 мм, найдовші - 12,7 мм. Інсулін слід вводити в підшкірну клітковину, внутрішній шар шкіри, який в основному складається з жирових клітин. Такий підхід - гарантує його правильне всмоктування та дію відповідно до профілю препарату.
При неправильно підібраній голці або неправильній техніці ін'єкції інсулін може бути введений занадто глибоко - в м'язи, що може призвести до гіпоглікемії, або занадто дрібно - в шкіру, що в свою чергу може спричинити гіперглікемію, по причині того, що інсулін не може засвоюватися належним чином, він також може витікати. Тому хворі на цукровий діабет повинні свідомо вибирати і адаптувати голку до індивідуальної техніки ін’єкції.
Інсулін можна вводити:
- Під прямим кутом;
- Під кутом 45 градусів;
- З підняттям складки шкіри;
- Не піднімаючи жодної складки шкіри.
Спосіб введення інсуліну
Спосіб залежить від трьох факторів:
1. Довжини голок;
2. Товщина підшкірної клітковини пацієнта;
3. Місця ін'єкцій.
Чому важливо міняти голки після кожної ін’єкції
Крім того, що шприц, голка-ручка є одноразовими медичними виробами є ще кілька аргументів на користь одноразового використання.
Стара голка для ручки може бути джерелом забруднення. Навіть мінімальна кількість крові, що залишилася в голці, є живильним середовищем для бактерій. Якщо голка вводиться під шкіру під час наступної ін’єкції, це прямий шлях до зараження.
Повторне використання однієї і тієї ж голки призводить до затуплення та вигину кінчика, що, у свою чергу, викликає біль під час ін’єкції.
Зігнутий і деформований кінчик може спричинити мікротравми. Такі як: кровотеча, пошкодження епідермісу, тобто дегенерацію структури жирової тканини, що може призвести до зниження всмоктування інсуліну.
Інсулін має схильність до кристалізації, тому, якщо він залишився в інсулінової голці після ін’єкції, збільшується ймовірність блокування кристалами, що унеможливлює повторну ін’єкцію.
У разі використання суміші інсулінів зберігання шприц-ручки з прикріпленою голкою може призвести до менш щільного витоку інсуліну та зміни складу суміші.