Витяжка належить до тих приладів, вибір яких пов’язують з певними фундаментальними питаннями, які можуть недооцінюватись. Між тим, цей пристрій відіграє дуже важливу роль, не тільки функціональну, але й естетичну. Тому варто уважно поставитися до вибору перед замовленням витяжки на сайті https://ventolux.ua/.
Види кухонних витяжок
Перш ніж купити витяжку, головне визначитися, який тип нам потрібен. Існує кілька основних варіантів, які відрізняються конструкцією, застосуванням і ціною:
1. Підбуфетні витяжки - як видно з назви, вони ховаються під кухонною шафою. На сьогоднішній день це найпростіші та дешеві моделі, які чудово підійдуть для невеликих кімнат.
2. Телескопічні витяжки – які також ховаються в шафу, але відрізняються вони рухомим ящиком, який необхідно висунути, щоб витяжка запрацювала. Це частий вибір на кухнях, де ми хочемо максимально приховати побутову техніку.
3. Камінні витяжки - іноді їх ще називають настінними. Це повністю самостійні моделі, оснащені власним димоходом, який повинен бути виведений у вентиляційну шахту. Виготовляються найчастіше зі сталі і мають незвичайні геометричні форми.
4. Настільні витяжки – монтуються безпосередньо над кухонною стільницею, найчастіше як елемент, що виступає безпосередньо від стільниці. Завдяки близькості до плити, каструль і сковорідок вони характеризуються найкращою ефективністю поглинання пари та запахів.
Важко вказати кращий вибір, тому що багато що залежить від розміру самої кухні, використовуваних меблів і вимог господині. До найпопулярніших, безумовно, відносяться підбуфетні, телескопічні та камінні витяжки, а у великих приміщеннях також острівні.
Продуктивність – головний критерій вибору
У випадку з витяжками ключовим параметром є ефективність, яка виражається в кубічних метрах відфільтрованого повітря на годину (м3 / год). Чим вища продуктивність, тим краще, оскільки пристрій швидше позбудеться небажаних запахів або вологи. Потужність витяжки повинна добре підходити до розмірів кімнати.
Передбачається, що модель повинна фільтрувати все повітря на кухні 6 разів протягом години. Якщо кімната 10 м2 і висота 2,5 метра, то це 25 м3. Досить помножити цей результат на 6, щоб отримати рекомендовану мінімальну ефективність витяжки. У цьому прикладі це буде 150 м3 / год. Звичайно, варто залишити певний запас і, наприклад, придбати модель, яка фільтрує на 30, а то й 50 м3 більше повітря на годину.