Алкогольні напої є у житті людей понад тисячу років. Їх використовують для лікування, натхнення, святкування особливих дат і значних подій або просто для настрою. Не дивно, що багато напоїв за віки обросли міфами та таємничими легендами. У цій статті ми розглянемо найцікавіші та спірні твердження щодо алкоголю та спробуємо розібратися, чи це так насправді.
Подрібнені комахи та біттер
У цьому випадку йдеться про кампарі. Вважалося, що характерний рубіновий колір напій отримує за рахунок подрібнених жуків, доданих у процесі виробництва. Насправді це правда. Аж до 2006 року при виробництві кампарі як барвник використовувався порошок з висушених і подрібнених кошеніль. Це невеликий жук із напівжорсткими крилами. Цікаво, що відбирали виключно самок, з якоїсь відомої лише майстрам причини, самці для фарбування категорично не підходили.
У сучасному виробництві порошок з кошенили замінили на штучний кармін. Його активно використовують у харчовій промисловості, косметичній і навіть текстильній. Наприклад своїм приємним оку кольором салямі та шинка зобов'язані саме карміну. Цікаво, що в перші роки після заміни, виробники зіткнулися з обуренням шанувальників, які обурювалися і буквально вимагали повернути жуків у рецепт, мовляв, смак був більш вишуканим.
Черв'яки в текілі
Ще одна цікава історія про безхребетних пов'язана з текілою. Вважалося, що справжній напій повинен настоюватися на черв'яках. Деякі особливо вірні поціновувачі навіть стверджували, що купують виключно пляшки, на дні яких плавають личинки. Мовляв, без такої добавки і смак зовсім інший.
Якщо ви вже гадаєте, де шукати пляшку з «квартирантом», розслабтеся. Це лише міф. Насправді черв'яки колись іноді зустрічалися у мескалі, який можна назвати побратимом текіли. Цей напій також родом з Мексики. Виробляють його із агави. На жаль, фермерам не завжди вдається захистити врожай від ураження паразитами. У таких випадках у пляшках мескелю з'являються личинки метеликів на дні. Пити такий напій у Мексиці вважається моветоном, адже для його виробництва було використано заражені рослини.
Швидкість польоту пробки від шампанського сягає 100 км/год.
На перший погляд, досить смішне твердження. Як пробка може летіти швидше, ніж їде велосипедист або, наприклад, біжить гепард. Тим часом це твердження практично вірне, похибка всього 5 км. Швидкість польоту не 100, а 95 км/год. Більше того, на 1 кв. дюйм напою у пляшці припадає приблизно 40 кг тиску. Що в цілих 3 рази перевищує тиск у шинах автомобіля. Тому слід бути обережним, якщо напій відкриває не професіонал. Корок, що вилетів, може завдати серйозної травми, аж до вибитого ока або зламаного носа.
Плануєте урочистість із шампанським, але побоюєтеся, що не зможете правильно відкрити пляшку? В алкомаркеті Vintage при покупці алкогольного напою, ви зможете отримати роз'яснення щодо будь-якого нюансу щодо обраного екземпляра від професійних сомельє. Вас приємно здивує різноманітність та якість продукції. Понад 3000 видів ліцензованих алкогольних напоїв з усіх куточків світу за найлояльнішими цінами. Для домосідів передбачена онлайн версія алкомаркету, зі зручною навігацією, фотографіями та розгорнутим описом продукції.