В даній статті ми розповімо про те, як вибрати дитячу демісезонну куртку для дівчинки чи хлопчика на сайті BabyFashion, на що звернути увагу, щоб у новій куртці вашій дитині було тепло та комфортно.
Порада 1. Враховуйте сезон.
Двічі на рік ми переходимо в новий температурний режим – осінь/зима, зима/весна та весна/літо, літо/осінь, або можна назвати їх холодний та теплий демісезони. Тому при виборі куртки варто звернути увагу на сезон. Найчастіше на теплий демісезон продаються вітрозахисні куртки без наповнювача, просто – вітровки або штормовки.
Вітровки виготовляються як із синтетичних, так і натуральних матеріалів, бавовни або джинси. Такі курточки носять у суху погоду із несильним вітром. Для гарного захисту від вітру та дощу при пошитті вітровок використовують синтетичні дихаючі матеріали з водонепроникним просоченням, так звані мембранні тканини. Вони дозволять шкірі дихати, відводячи зайві вологу та тепло від тіла, при цьому не пропускаючи всередину вітер та дощ. Ще є змішані тканини, приблизно 20% синтетики та 80% натуральних матеріалів. Їх легко прати, вони міцні та добре зберігають форму. На холодний сезон використовується все те ж саме, тільки додається наповнювач, що утеплює.
Порада 2. Утеплювач.
У демісезонний одяг рідко додають пух чи шерсть. І те, й інше може бути алергеном, при намоканні дуже довго сохне, а овчина ще й досить важка. Тому виробники обмежуються тонким шаром штучних наповнювачів, які мають загальну назву поліестер. Незважаючи на назву, за властивостями вони різні, тому треба вміти розрізняти. На дотик при покупці Ви не зможете визначити, що всередині, а на ярличку зазвичай пишуть – 100% поліестер. Тож як дізнатися, що всередині?
Якщо це зареєстровані торгові марки якісних наповнювачів – тинсулейт, ізософт чи холлофайбер, то інформація про це буде на додатковому ярлику, наприклад, Isosoft®. Якщо в написанні зроблено помилку — це китайський невідомий бренд, і як він проявить себе в експлуатації — невідомо, тому купити такий можна хіба що на «бруд», щоб не було шкода часто прати і викинути при непридатності.
Вага наповнювача залежить від його властивостей та температури на вулиці. Чим якісніший наповнювач, тим менше його потрібно. Ну і в мембранному одязі його теж небагато, до 40-60 г. Така куртка, хоч і виглядає непристойно тонкою, зігріє до 0 градусів без термобілизни для хлопчиків чи флісового одягу для дівчат.
На холодну осінь та теплу зиму додають 150 г наповнювача. Якщо більше 200 г – це вже зимовий одяг. На теплий демісезон від +15 до +5 градусів наповнювач зовсім не додають. Виняток може становити одяг для маленьких дітей. Або можуть додати шар синтепону, інакше – Лавсан. І хоча зараз синтепон значно змінився, він все ж таки поступається за теплотою і терміном служби передовим наповнювачам.
Пам'ятайте, що завдання наповнювача не зігріти, а ізолювати. Тіло гріє себе само, а наповнювач не пускає зайве тепло назовні та холод усередину. Якщо бачите інформацію, що температурний режим куртки становить від +5 до -10, то нижній поріг вказується з урахуванням піддіву! В -10 в одній футболці дитина в такій куртці замерзне.
Порада 3. Обирайте мембранні тканини
Так, мембрана дорожча за звичайні матеріали, але вона має безліч переваг, здатна максимально захистити дитину від несприятливих погодних умов, при цьому термін служби куртки виявляється довшим. Одяг з неї дуже легкий. З мембраною можна не боятися, що дитина промокне у дощ чи сніг, спітніє чи замерзне на прогулянці. Дуже зручні демісезонні мембранні комбінезони для діток, які ходять до дитячого садка. Вони першими одягатимуться на прогулянку, при цьому не спітніють, поки чекають на інших, і першими роздягатимуться, коли прийдуть назад. Мембранна тканина підтримує навколо тіла оптимальний мікроклімат і трохи знижену температуру, не допускаючи перегріву тіла, виводить пари поту назовні, при цьому не пускаючи всередину вологу. На дотик дитина повинна бути не гаряча, не крижана, а прохолодна. Особливо добре носити мембранний одяг активним дітям.
Важливим показником мембрани є водонепроникність. Це тиск водяного стовпа, який витримує ця тканина.
- 20000 – здатна витримати штормовий вітер, косу зливу, сильний сніг.
- 10000 – може витримати сильний дощ, найкращий варіант для активної дитини, яка часто падає в сніг і бруд.
- 5000 – звичайний дощ та сніг.
- 1000-3000 – найслабший захист.
Паропровідність або дихаючі властивості полягають у здатності відводити випаровування вологи в грамах за добу.
Найкращий показник — 8000 г/кв.м/добу, середній — 5000, базовий — 3000. Згодом мембранна тканина втрачає свої властивості, але її можна оновити, використовуючи після прання спеціальне просочення: поліуретанове (PU), поліамідне (PA) або полівінілхлоридне (PVC).