Однією з важливих умов для комфортного приготування їжі, прийому їжі, організації окремих видів дозвілля на кухні є досить якісне освітлення. Більше того, саме на кухні найчастіше проходять сімейні посиденьки, прийом гостей та багато інших важливих подій, так що важливо передбачити все, включаючи гарне світло — як загальне, так і точкове, для вирішення деяких окремих дизайнерських та побутових завдань.
Організація загального освітлення на кухні
Найкращим варіантом у сучасних умовах є застосування світлодіодного освітлення. Однак важливим фактором є розташування світильників для створення якісного світла у всій кімнаті, а також їх типів та кількості.
Невелику квадратну кухню можна освітити і одним підвісним світильником чи люстрою, розташувавши їх по центру https://electrica-shop.com.ua/osveshchenie_lyustri_svetilniki. Однак такий варіант буде недоречним для великих площ або витягнутих кімнат, що досить часто є явищем у плануванні будинку. Відповідно, освітлення кухні має проводитись з урахуванням таких нюансів. Зазвичай рішення полягає у використанні двох або більше джерел основного світла, які розташовуються в центрі кімнати, але з урахуванням меблів.
Ще одним варіантом у такому разі є встановлення основних джерел світла над ключовими важливими поверхнями — це може бути робоча поверхня, мийка, обідній стіл тощо. Важливим аспектом буде організація можливості регулювання рівня яскравості шляхом встановлення вимикачів з димером. Це дозволить отримати кілька переваг:
- Додаткова економія електроенергії.
- Можливість знижувати або збільшувати яскравість освітлення за потреби.
- Створення відповідної атмосфери завдяки зміні рівня освітлення.
Зовсім не логічним та економічно доцільним буде використання точкових світильників для організації загального освітлення. Недоліком такого точкового освітлення є вузьконаправлений світловий потік, що призведе до монтажу безлічі джерел світла.
Організація точкового освітлення на кухні — коли воно є доречним?
Якщо кухня має велику площу, то, крім основних джерел світла, цілком логічним буде використання точкового світлодіодного освітлення. Виникає ситуація, коли у великому приміщенні людина просто закриває собою робочу поверхню від основного джерела світла. Саме це і призводить до необхідності окремого підсвічування місця для приготування їжі. Для цього можна використовувати світлодіодні стрічки, врізні або вбудовані світильники. Також робоча зона може бути додатково освітлена встановленим на стелю регульованим світильником, що дозволяє при необхідності перенаправляти світловий потік у необхідну точку. Використовувані споти, наприклад, можна розмістити у шафі чи іншому зручному місці.
Додаткове ЛЕД освітлення обідньому столу потрібно рідко. Зазвичай для освітлення цього елемента інтер'єру використовується джерело основного освітлення — люстра чи підвісний світильник. Особливо, коли стіл знаходиться близько до центру кімнати або безпосередньо джерела світла.
Однак при розташуванні обіднього столу під стінкою організація якісного, достатнього та приємного освітлення одним основним джерелом світла буде важкою. У таких випадках можна вдатися до використання настінних світильників, бра. Іноді доречним виявиться використання торшерів.
Універсальним варіантом стане використання варіанта, який легко знайти в інтернет-магазинах освітлення — магнітні трекові світильники. Правильно розрахована траса у поєднанні з достатньою кількістю джерел світла дозволяють без зайвих проблем створювати якісне освітлення саме у тих місцях, де зараз у цьому виникла потреба. Світильники на таких системах без проблем переставляють по всьому змонтованому настановному профілю.
Сьогодні в інтернет-магазинах освітлення представлено безліч різних варіантів для створення якісного світла у будь-якому приміщенні, включаючи кухню. Без проблем можна підібрати тип пристрою, використання якого буде кращим у конкретній ситуації. Також можна підібрати хороші варіанти освітлювальної техніки, які повністю відповідатимуть дизайну приміщення.