Сучасна медицина надає велике розмаїття аналізів, які дозволяють вивчати різні аспекти здоров'я та функціонування організму. Ці дослідження дозволяють лікарям отримати глибоке розуміння стану пацієнта, виявити відхилення та ризики, ідентифікувати захворювання на ранній стадії та надавати ефективну терапію. Спеціалісти https://csdlab.ua допоможуть отримати результати щодо рівня гормонів, елементів, ферментів, показників крові, сечі, калу та інших параметрів.
Основні типи біологічних матеріалів
Під час аналізів спеціалісти беруть різноманітні біологічні матеріали з організму пацієнта задля отримання точних фактів щодо його стану. Отримані показники дозволяють лікарям вивчати стан організму з різних боків, виявляти патології на ранніх стадіях та забезпечувати якісну діагностику. Ось декілька з них.
1. Кров. Є одним з найбільш важливих біологічних сировин для аналізів. З неї визначають рівень різних компонентів, таких як глюкоза, холестерин, гемоглобін, лейкоцити та інші.
2. Сеча. Аналіз допомагає виявити відхилення в роботі нирок, сечового механізму та інших органів. Результати демонструють такі параметри, як білок, цукор, кетони та інші.
3. Кал. Показник демонструє наявність можливих проблем з травленням та роботою шлунково-кишкового тракту. Визначають наявність крові, паразитів, ферментів та ін.
4. Слина. Використовується для визначення рівня гормонів, наявності патогенних мікроорганізмів та інших параметрів.
5. Біопсійна сировина. Це зразки тканин, які беруть під час процедури біопсії. Вони допомагають встановити діагноз у випадках підозрілих новоутворень та інших патологій.
6. Біологічні рідини. До інших типів матеріалів належить спинномозкова рідина, секрети з органів, виділення з носа й вуха, які допомагають встановити діагноз та оцінити стан організму.
Тип використаних матеріалів залежить від виду аналізу. Перед тим, як здавати дослідження, варто проконсультуватися з фахівцем для вибору потрібного аналізу.
Яким чином лікар призначає тип аналізу?
Лікар підбирає тип аналізу, орієнтуючись на різноманітні фактори. До них належать:
- скарги та симптоми;
- медична історія пацієнта з урахуванням хронічних хвороб;
- попередні методи терапії;
- фізичний огляд організму для виявлення аномалій;
- профілактика.
Фахівець врахує цей комплекс факторів для з'ясування необхідності та призначення конкретних аналізів для кожного пацієнта.