Порушення роботи нервової системи часто спричиняють захворювання серця та судин, опорно-рухового апарату та інших органів. Саме тому у випадку постійного стресу, серйозних навантажень на ЦНС та появи симптомів психоемоційного перенавантаження лікарі рекомендують вживати заспокійливі засоби як Корвалол.
Принцип дії крапель з заспокійливим ефектом
За нормальних обставин у ЦНС постійно протікають процеси збудження та гальмування, чим забезпечується активність та спокій людини залежно від ситуації. Якщо баланс порушено – збудливість переважає над гальмуванням, а емоції (часто роздратування) стають неконтрольованими. Заспокійливі ліки мають певні седативні властивості, завдяки чому нормалізують «гальмівні» механізми в ЦНС. Саме препарати у вигляді крапель для перорального вживання відрізняються найвищою ефективністю, адже починають всмоктуватися в кров і діяти вже у ротовій порожнині. Про необхідність вживання заспокійливих ліків свідчать:
- підвищена дратівливість;
- безсоння;
- спазми кишківника;
- неконтрольоване тремтіння кінцівок;
- емоційність;
- прискорене серцебиття та підвищений тиск;
- тривожність і панічні атаки;
- порушення роботи серцево-судинної системи.
З подібними симптомами необхідно звернутися до фахівця. Лише таким чином вдасться підібрати ліки, що допоможуть у конкретному випадку. Також важливо виявити причину порушення роботи нервової системи та провести комплексне лікування.
Нюанси лікування заспокійливими краплями
Вибір седативного препарату повинен здійснюватися з урахуванням особливостей організму пацієнта. Перш за все має бути враховано склад:
- рослинні – мають щадний вплив на організм, для них характерний накопичувальний ефект та мінімальна вірогідність побічних дій;
- синтетичні – на основі фенобарбіталу чи етилбромізовалеріанату, відрізняються швидким настанням ефекту;
- комбіновані – містять натуральні та синтетичні компоненти для підвищення ефективності.
Рослинні засоби вважаються найнебезпечнішими, однак лише у тому випадку, коли в пацієнта немає алергії на компоненти. Більшість складників (хміль, перцева м’ята, валеріана, меліса, глід, собача кропива) є алергенами та можуть викликати серйозні побічні дії. Варто зауважити, що за складних порушень роботи ЦНС седативні засоби не можуть принести бажаного ефекту. В таких випадках лікарі призначають нейролептики чи анксіолітики (транквілізатори). Їх використання без консультації фахівця може бути небезпечним для здоров’я та життя. Дозування, тривалість лікування та активні компоненти повинен вибирати фахівець, орієнтуючись на вік та стан пацієнта. Важливо розповісти фахівцю про всі симптоми порушення для вибору найбільш дієвого лікування.