Більшість з нас стикається з питанням флюорографії хоча б раз на рік. Але навіщо її робити, які є протипоказання і як правильно підготуватися до самої процедури? Або використати зручний спосіб і купити флюорографію за посиланням https://spravochki.org/uk/spravka-o-fljuorografii/
Що таке флюорографія і навіщо вона потрібна?
Флюорографія – один з найефективніших методів діагностики, який дозволяє отримати дані (зображення органів та тканин) за допомогою рентгенівських променів. За стандартом, флюорографію показано робити один раз на рік. Але для чого це потрібно?
Лікарі дають направлення на флюорографію в наступних випадках:
- при підозрі на наявність запальних процесів у легенях;
- при підозрі змін у легеневих тканинах;
- при наявності новоутворень;
- при перших симптомах захворювання серця;
- для перевірки туберкульозу.
Перелік протипоказань до процедури флюорографії
За медичними стандартами існує перелік причин, при яких проведення процедури флюорографії неможливе. Серед них виділяють:
- вік (процедура неможлива для дітей, вік яких менше 15 років);
- неможливість перебування у положенні стоячи;
- вагітність (особливо на маленьких термінах);
- наявність гострої ниркової недостатності;
- лейкоз;
- якщо ви вже зробили рентгенографію або флюорографію у цьому році (проконсультуйтесь з вашим лікарем).
Рекомендації з підготовки до флюорографії для різних груп пацієнтів
Процедура флюорографії не потребує особливої підготовки. Основною рекомендацією є те, що не бажано палити за декілька годин до самої процедури. Це може знизити якість виявлення результату обстеження. Саме обстеження займає не більше 5 хвилин, тому основних правил підготовки не існує.
Найпоширеніші питання щодо флюорографії
- Чи можна робити флюорографію вагітним та годуючим мамам?
Ні, категорично забороняється проводити процедуру флюорографії при наявності вагітності або при годуванні малюка. Окремі випадки можуть обговорюватися з вашим лікуючим доктором.
- Чи безпечно робити флюорографію?
Доза випромінювання при флюорографії безпечна. Якщо ви проводите 1-2 процедури на рік, це цілком нормально для організму.
- Чи можна робити флюорографію у 15 років?
Так, можна, але краще проконсультуватися з лікарем. При досягненні віку у 15-16 років можна робити флюорографію або рентгенографію.
Як правильно підготуватися до флюорографії та коли слід відмовитися від процедури?
Виходячи з основної інформації, підготовка не потребує зусиль. Бажано відмовитись від паління та не робити процедуру флюорографії більш ніж 2-чі на рік. Вагітним, мамам, які годують, дітям менше 15 років, та людям, в яких є лейкоз або ниркові захворювання, рекомендується відмовитись від процедури. Ви завжди можете купити довідку про флюорографію https://spravochki.org/uk/spravka-o-fljuorografii/