Основне завдання кожної компанії, яка має у своєму розпорядженні транспорт чи цілий автопарк, – економити витрату палива. На сьогоднішній день існує ціла система, що складається з обладнання, призначеного для переходу з прогнозованої витрати до точного.
Належний контроль за паливом дозволяє скоротити витрати на придбання палива, виключити різні махінації з ним, а також спростити процес обліку коштів, складати оптимальні маршрути та інше.
Пропонуємо у цьому огляді розглянути кілька способів моніторингу, які дозволяють контролювати витрати палива на підприємстві.
Власна АЗС
До одних із найсучасніших та найефективніших способів, що дозволяють контролювати витрату палива на підприємстві, можна віднести відомчу АЗС. Міні АЗС може бути як стаціонарною, так і мобільною. Паливну станцію стаціонарного типу можна встановити на території автопарку, наприклад. Мобільний модуль встановлюється поблизу території, на якій проводяться роботи та після їх завершення, перевезти на іншу локацію.
Контроль витрати палива за допомогою CAN-шини
Всі сучасні автомобілі оснащені CAN-шиною та штатним датчиком витрати палива. Тому багато власників транспортних засобів можуть видалено отримувати дані з бортового комп'ютера, але за умови, якщо до нього підключити CAN-інтерфейс.
Переваг у цьому способу контролю палива дуже багато. Основні з яких: широкий функціонал і не потрібно встановлювати додаткові датчики. Однак, незважаючи на безліч переваг, ця система має один, але вагомий недолік. Похибка штатного датчика рівня палива часом може досягати 15-20%, тому власник не може отримувати точні дані про витрату, чим, безперечно, можуть скористатися несумлінні водії.
Контроль витрати палива за допомогою датчика витрат палива
Автомобільний витратомір працює за принципом лічильника на воду. Встановлюють його у паливну магістраль. Через ДВП проходить паливо, він вимірює обсяг та передає дані на трекер, який той у свою чергу передає на головний сервер.
З основних переваг даного способу можна виділити високу точність виміру. До основних недоліків витратоміра можна віднести:
- Висока вартість.
- Складний монтаж.
- Необхідність регулярного обслуговування.
- Датчик можна "обійти", якщо "врізатися" у паливну магістраль до місця монтажу приладу.
Контроль витрати палива за допомогою датчика рівня палива
Моніторинг транспорту можна зустріти у багатьох українських логістичних компаніях. Незважаючи на те, який тип транспорту знаходиться в автопарку, основним обладнанням системи є GPS трекер та датчик рівня палива. Даний «дует» приладів дозволяє забезпечити належний контроль над автомобілем, у тому числі й контролювати витрати палива віддалено.
На думку експертів, моніторинг вантажівок дозволяє заощадити до 30% витрат на пальне! У середньому окупність системи становить від 1 до 3 місяців, залежно від «нахабства» водіїв та рівня експлуатації транспортом.