Велосипед - популярний засіб пересування, який використовують багато мешканців міста для поїздок на роботу, навчання, відпочинку, зайняття спортом. Однак, часто виникає проблема, як провезти його в громадському транспорті та приміських електричках. Це особливо актуально для людей з різних причин. Деякі хочуть відпочити за містом, інші здійснили покупку байку в магазині та везуть додому, треті використовують велосипед як засіб транспорту під час поїздок по місту з пересадками.
Особливості перевезення велосипеда в міському транспорті, метро
Транспортувати велосипед в міському автобусі, тролейбусі, трамваї не зовсім зручно, вони завжди перенасичені пасажирами і місця там завжди мало. До того ж, протяжність міських маршрутів не така велика, зазвичай, 5-10 км, тому вигідніше, швидше та зручніше буде подолати цю відстань на велосипеді, ніж довгий час чекати міського транспорту та їхати в тисняві.
Великі міста пропонують можливість провезти велосипеди у метро. Однак, це теж буває проблематично і не зручно. Провіз допускається лише дитячих і складних велосипедів, а у звичайних моделей габарити перевищують допустимі норми ручної поклажі. Можна перед входом до метрополітену зняти переднє колесо та провозити техніку як ручну поклажу, заплативши за цю послугу гроші. Після проходу турнікету колесо ставлять на місце і котять, як зазвичай. У годину пік краще з велосипедом до метро не заходити та подолати невелику відстань на засобі.
В кожному місті можуть бути свої правила та обмеження щодо перевезення велосипедів. Наприклад, в деяких можна провозити велосипеди лише певними лініями та у визначені години. Часто вимагається дотримуватись певних правил безпеки:
-
обов'язкове використання шолома;
-
закріплення байку в спеціальних тримачах;
-
уникання перевищення максимальної кількості велосипедів у вагоні;
-
заборона перевезення зі забрудненими колесами.
Не забувайте також про зручність для інших пасажирів.
Як перевезти велобайк в приміській електричці?
Перевезення велосипедів в приміських поїздах не заборонене, але має свої особливості. На засіб слід придбати окремий квиток і йти з ним до вагону. Інші провідники можуть вимагати додаткової оплати за провезення велосипеда, а деякі – ні. Є електрички, що передбачають спеціальні вагони або місця для перевезення велотехніки. На вільному місці від знятих сидінь першого ряду можна ставити велосипеди.
У вагонах, де таких вільних місць немає, байк потрібно ставити між сидіннями - а це незручно для інших пасажирів. Його можна залишити в тамбурі, проте слід прикріпити замком до поручнів дверей або приглядати там самому, стоячи.
Перед поїздкою варто ознайомитись з правилами та обмеженнями конкретної приміської електрички, а також планувати свою поїздку з урахуванням цих нюансів.
Незважаючи на такі особливості та вимоги, перевезення велосипеда в громадському транспорті та приміських електричках відкриває додаткові можливості для велосипедистів – рибалок, дачників, велотуристів. Це дозволяє розширити радіус подорожей та зручно переміщуватись по місту, використовуючи різні види транспорту.