Практика кремації стала такою ж поширеною, як і «традиційне» поховання в Сполучених Штатах. Фактично, сьогодні більше половини американців обирають кремацію. За оцінками Національної асоціації похоронних служб, до 2035 року ця цифра перевищить 78 відсотків. Для тих, хто проживає в Україні рекомендуємо скористатись послугами кремації в бюро ритуальних послуг "Білий Янгол" в Києві.

Чому люди вирішуються на кремацію?

Зростання кількості процедур кремації є результатом таких факторів, як:

- Зменшення релігійної приналежності: менше 40% американців сьогодні обирають релігійні похорони.
- Зростаюча екологічна обізнаність: багато хто вибирає кремацію, щоб зменшити використання землі, зберегти природні ресурси, такі як листяна деревина, і уникнути хімічних речовин, пов’язаних із процесом бальзамування.
- Нижча вартість: кремація дешевша, ніж поховання, і все ще дозволяє сім’ям проводити традиційну службу.
- Більше персоналізації: більше можливостей для зберігання чи розкидання останків пропонує важливі варіанти, які краще представляють померлого.
- Гнучкий час: поховання зазвичай вимагають негайної допомоги, тоді як кремація дає час родині зібратися (якщо вони розташовані по всій країні чи по всьому світу) і остаточно домовитися, якщо померлий не спланував це заздалегідь.

У наступній статті буде описано процес кремації та наведено міркування, які допоможуть вам вирішити, чи це правильний вибір для вас і вашої родини.

Що таке процес кремації і як він працює?

Залежно від вашого місцезнаходження та наданих послуг, кремація може варіюватися від 1000 до 3000 доларів США на нижньому кінці спектру, але може коштувати від 6000 до 8000 доларів США. Попередня традиційна послуга може значно збільшити ваші витрати, особливо якщо є перегляд або якщо потрібна шкатулка.

Крок 1. Впізнання загиблого
Правила ідентифікації відрізняються від штату до штату. Окремий заклад визначає свої конкретні процедури на основі галузевих рекомендацій, але ідентифікація зазвичай включає члена сім’ї, який підтверджує особу. Після підтвердження на тіло поміщається металева ідентифікаційна бирка, яка залишатиметься протягом усього процесу, а потім поміщається разом із останками для остаточної перевірки.


Крок 2. Авторизація процедури
Крематорій повинен мати офіційний дозвіл на подальшу кремацію. Більшість вимагає, щоб особа (особи), яка займається остаточними домовленостями, заповнила документи, які дозволять крематорію продовжити роботу. (Пам’ятайте, що в кожному штаті є власні правила щодо того, хто має законне право приймати ці рішення.) Документи також просять надати інформацію про тип контейнера, який повинен використовувати крематорій, і про те, хто відповідатиме за збирання останків.


Крок 3. Підготовка тіла
Підготовка тіла - це те, що окремий заклад може впоратися по-своєму, але зазвичай передбачає очищення та одягання. Для типової кремації тіло не бальзамується, якщо тільки бенефіціари не вимагають цього для публічного огляду або з іншої особистої причини. Ювелірні вироби та інші предмети знімаються, щоб залишити близьким людям, за винятком тих, які просять залишити з тілом, а медичні пристрої та протези, які є механічними або працюють від батарейок, видаляються, щоб уникнути реакції. Нарешті, тіло поміщають у посудину, яка є горючою, але досить міцною, щоб витримати вагу.


Крок 4. Переїзд в кремаційну камеру
Потім кремація відбувається в спеціально розробленій печі, яка називається кремаційною камерою або ретортою, і піддається екстремальним температурам – до 1800 градусів за Фаренгейтом – залишаючи лише попіл. Після процедури потрібен період охолодження, перш ніж можна буде обробити залишки.


Крок 5. Доопрацювання залишків
Після кремації останки перевіряються на наявність металевих залишків. Це може бути результатом таких предметів, як штифти, гвинти та суглоби, які померлий хірургічним шляхом встановив за життя. Метал знімають вручну або за допомогою сильних магнітів, а потім часто відправляють на переробку. Потім кремовані останки подрібнюються спеціальним процесором у кінцевий попіл.


Крок 6. Перенесення праху
Якщо не вказано інше, останки поміщаються в урну (або інший контейнер) і повертаються родині.

Як довго триває процес?

Кремація вважається більш ефективною, ніж традиційні поховання, і може бути завершена за короткий проміжок часу після смерті. Залежно від таких факторів, як розмір і вага тіла, тип контейнера, що містить тіло, і ефективність встановленого обладнання, фактична процедура кремації зазвичай займає від 2-3 годин для процесів на основі полум’я та до 16 годин для кремації. рідка кремація (див. нижче).

Майте на увазі, що крематорій має власні правила щодо того, скільки часу може знадобитися, щоб останки були готові до померлих. Сім-десять днів не є незвичайним терміном виконання, і все залежить від політики та процедур окремого закладу.

Що таке кремаційна камера або крематорій?

Кремаційна камера, також відома як реторта, — це промислова піч, призначена для зберігання одного тіла. Викладена вогнетривкою цеглою камера витримує температуру до 2000 градусів. Сучасні кремаційні печі автоматизовані та комп’ютеризовані, а паливом для них є природний газ, пропан або дизель. Вони повинні дотримуватися сучасних стандартів навколишнього середовища та якості повітря.

Крематорій - це зазвичай термін для об'єкта, який містить кремаційну камеру або реторту. У крематорії може бути кілька камер. Крематорій може бути частиною похоронного бюро, церкви, а може бути самостійним об’єктом. Зазвичай крематорії регулюються державою.

Пряма кремація

Пряма кремація — це процес, коли останки передаються безпосередньо в кремаційний центр без попередньої похоронної послуги. Оскільки такий підхід усуває потребу в ритуальних послугах і купівлі труни, часто це найдешевший вид кремації. Пряма кремація зазвичай не передбачає попереднього перегляду, відвідування чи пробудження. Більшість сімей призначають поминки на пізнішу дату, щоб друзі та родина віддали свою шану.


Рідина Кремація

Альтернативою полум'яній кремації є процес лужного гідролізу. Поєднання води, лугу, тепла та тиску викликає реакцію, яка прискорює розкладання та залишає лише фрагменти кістки та стерильну рідину. Безполум’яний процес дає приблизно на 30% більше останків, ніж полум’яна кремація, для якої може знадобитися більший посуд. Цей процес може тривати від трьох до шістнадцяти годин, залежно від маси тіла та обладнання. Багато медичних пристроїв, у тому числі кардіостимулятори, не потрібно видаляти перед процесом, як це відбувається зі звичайною полум’яною кремацією.


Зелена кремація

Лужний гідроліз вважається «зеленою» альтернативою захороненню. Після видалення фрагментів кістки, що залишилися, отриманий стерильний розчин можна повторно використовувати через систему очищення стічних вод. Багато екологічно свідомих людей тепер обирають лужний гідроліз замість традиційної процедури через його переваги для навколишнього середовища.

Крім можливості переробляти рідкий побічний продукт, це зелений вибір з кількох важливих причин:
- Зелена кремація зменшує більше ніж 75% вуглецевого сліду тіла.
- Екологічний процес споживає лише 1/8 кількості енергії, ніж звичайна полум’яна кремація.
- Оскільки вогню немає, зелена кремація усуває проблеми щодо викидів ртуті та зменшує використання викопного палива та парникових газів.

Заміна традиційної кремації на зелену кремацію

Щоб вирішити, чи можете ви обрати зелену кремацію, вам спочатку потрібно визначити, чи дозволена ця практика у вашому штаті. Лужний гідроліз досі не схвалений по всій країні. Процес регулюється на рівні штату, і лише близько половини штатів США легалізували цей процес.

Ви також захочете зв’язатися зі своїм похоронним бюро, щоб дізнатися про їхню індивідуальну практику та політику. Навіть якщо у вашому штаті допускається лужний гідроліз, ваше похоронне бюро може не мати технології для його проведення. Якщо ви виявите, що ваш штат або заклад не підтримує цю процедуру, ви можете розглянути можливість звернутися до постачальника в сусідньому штаті. Перше, з чого можна почати, це здійснити пошук підприємств, класифікованих як «Крематорій, лужний гідроліз» у каталозі членів Асоціації кремації Північної Америки.


Тіло під час кремації

Різні види кремації використовують різні технології впливу на тіло. У «традиційному» методі, заснованому на полум’ї, тіло поміщають у камеру кремації, яка перетворює тіло на фрагменти кісток за допомогою полум’я та тепла. Горіння відбувається у два етапи: первинне горіння спалює тканини, органи, жир тіла та деякі матеріали контейнера у вигляді газів, потім вторинне горіння продовжує працювати на решті неорганічних частинок, як правило, з контейнера. Гази (здебільшого вуглекислий газ і водяна пара) виділяються, залишаючи фрагменти кісток, які подрібнюються в попіл.

Для лужного гідролізу тіло поміщають у камеру з нержавіючої сталі під тиском, яка поєднує 95% води та 5% лугу та підвищує температуру до 350 градусів, щоб прискорити природний процес, якому тіло зазнає після поховання, що може тривати до 25 років. . Луг розриває хімічні зв’язки в організмі та перетворює їх на основні хімічні речовини фосфату кальцію з фрагментів кісток і стерильної рідини, що містить залишки тканин, такі як вода, солі та амінокислоти. Потім кістка переробляється в золу, а рідина зливається в систему стічних вод.

Поширені запитання про процес кремації

Який тип контейнера використовується для кремації?

Хоча існують спеціальні скриньки, призначені для кремації, контейнером також може бути проста картонна коробка. Єдина вимога полягає в тому, що контейнер повинен бути горючим, нетоксичним і досить міцним, щоб витримати вагу тіла.


Який тип контейнера використовується для останків?

Крематорій зазвичай поміщає останки в герметичний герметичний пакет або контейнер. Його можна помістити практично в будь-яку ємність. Тільки не забудьте дотримуватися місцевих правил поховання, якщо ви плануєте поховати останки в ємності.


Що відбувається з останками після кремації?

Процедура дозволяє більш персоналізоване зберігання, ніж традиційне поховання. Кремовані останки можна легко перемістити, тому, якщо сім’я померлого переїжджає, померлого також можна перемістити.

Деякі варіанти включають:
- Додавання частини останків до спеціального медальйона або ювелірного виробу
- Поміщення останків у меморіальній лавці, на дерев’яній ділянці чи в скульптурі
- Перетворення залишків на дорогоцінний камінь, схожий на діамант
- Розвіювання праху в природній зоні, що мало значення для померлого

З чого зроблений людський прах?

Кремовані останки складаються здебільшого з фрагментів кісток, а також будь-яких залишків, що залишилися від контейнера, або інших пов’язаних результатів спалювання.


Скільки попелу залишається після кремації?

Залежно від розміру тіла та конкретного процесу, який використовується в крематорії, зазвичай є від 3 до 9 фунтів останків.


Чи рухаються тіла під час кремації?

Якщо тіло спалити при досить низькій температурі і швидко після смерті, можливі переміщення. Однак через ефективність сучасних кремаційних камер тіло негайно починає розчинятися, і рух малоймовірний.


Чи є у вас одяг під час кремації?

Більшість крематоріїв дозволяють загиблим одягати своїх близьких перед кремацією (або доручити похоронному професіоналу одягнути тіло), хоча вибір одягу має бути повністю горючим. Це особливо стосується випадків, коли перед кремацією проводиться огляд або інша церемонія. Для прямої кремації без перегляду тіло зазвичай кремують або в простирадлі, або в одязі, в якому покійний був одягнений після прибуття.


Чи спалюють труну під час кремації?

Так, труну (або будь-яку іншу ємність, обрану для зберігання тіла) спалюють разом із тілом.


Чи кремують кілька тіл одночасно?

Ні, всі кремації проводяться індивідуально. У Сполучених Штатах кремація кількох тіл заборонена законом.