У 2023 році стався справжній сплеск вивчення та застосування інструментів ШІ, який у 2024 році лише набирає обертів. Цьогоріч штучний інтелект має стати ще доступнішим для простого користувача завдяки мобільним технологіям, проте сьогодні його застосування значно ширше, ніж просто асистент нового покоління.

Приклади успішного застосування

Інтеграція інструментів штучного інтелекту у різноманітні сфери діяльності - це поступовий процес, який триває вже декілька років. Однією з найбільш показових галузей стали азартні розваги, де ШІ застосовується для оптимізації та покращення рівнів захисту гравців. Українські онлайн казино, що представлені на rcgroup, поступово виводять сервіс на новий рівень, реагуючи на вимоги часу.

Наприклад, вже сьогодні такі інструменти широко використовуються в області клієнтської підтримки. Їх переваги полягають в оперативності, точності відповідей та цілодобовій доступності. Це саме той приклад, коли штучний інтелект може стати більш ефективною заміною людської праці за умови точного налаштування.

У галузі медицини штучний інтелект допомагає зробити великий крок вперед:

  • Персоналізоване лікування та врахування більшої кількості нюансів;
  • Підвищення точності досліджень та аналізів;
  • Прогнозування захворювань на більш ранніх етапах.

Протягом останніх років з різним успіхом зʼявляється все більше стартапів та проєктів, що спрямовані саме на поглиблене застосування в медицині.

Вплив ШІ на ринок праці

Разом з тим високі темпи розповсюдження штучного інтелекту змушують взяти під контроль його вивчення та застосування, адже існує небезпідставна думка, що ШІ може докорінно змінити у найближчі 10 років ринок праці.

Наприклад, саме штучний інтелект називають однією з причин появи так званого 4-денного робочого тижня. Про це ще у листопаді 2023 року заявляв Білл Гейтс, а вже у березні 2024 року у США представлено відповідний законопроєкт, який має зберегти заробітну плату, але зменшити робочий тиждень у звʼязку з появою все більшої кількості автоматизованих процесів.

На папері це виглядає досить привабливо, проте при детальному вивченні може статися так, що вже у найближчому майбутньому до 60% робочих місць у розвинених країнах може відчути вплив сучасних технологій та ШІ - такі дані наводять у МВФ.

Зокрема, сьогодні штучний інтелект вже здатен значно спрощувати, а десь навіть повністю замінити людину у розвʼязанні логістичних питань, адміністративних задач, виробництві та створенні контенту. До речі, останній напрямок розвивається особливо інтенсивно, а на ринку буквально щомісяця зʼявляються нові інструменти з ще більшими можливостями.