Напевно, кожен господар знає про проблеми вух у собак і котів. Це сильна хворобливість, неприємний запах, незвичні виділення в великій кількості і почервоніння вуха, також сильний зуд, який спричиняє інтенсивне чухання та травмування вух.
Вуха собак і котів вимагають ретельного догляду, особливо у собак з висячими вушками, такі як спанієль, пекінес, японський хін, бассет, лабрадор та інші. Саме у таких собак найчастіше бувають всілякі хвороби середнього вуха і це пов'язано з тим, що вушна раковина постійно прикрита, і рясні скупчення сірки, брудні вуха або вода, що потрапила, можуть викликати сильне запалення.
То які ж основні хвороби слухового проходу можуть нам зустрічатися? Панікувати чи ні? Чи варто боятися чистити вуха, як глибоко це робити і чи можна пошкодити барабанну перегородку і зробити собаку глухою? І звичайно, як часто проводити гігієну слухового проходу і що використовувати для цього.
Які найчастіші хвороби нам можуть зустрітися?
Отит
Отит у собак – це запалення зовнішнього, середнього та внутрішнього вуха собаки, проявляється воно сильною хворобливістю, почервонінням, іноді нахиленням голови на бік, як правило виділень немає.
Причиною може бути попадання води у вухо. Лікується комплексно, із застосуванням крапель або мазей з антибіотиком та обов'язковим чищенням вуха зі спеціальними засобами 1 раз на день протягом 7-14 днів, залежно від тяжкості перебігу хвороби.
Отодектоз
Отодектоз (вушний кліщ у котів та собак) – це захворювання, викликане мікроскопічним кліщем Otodectes у слуховому проході та на внутрішній поверхні вушних раковин. Виявляється чорними виділеннями з вуха, як правило у вигляді скоринок і сильним свербінням. Для нас це захворювання небезпечне, адже на нього хворіти ми не можемо, а ось для інших собак і котів, з якими тварина була в близькому контакті цілком може статися зараження. Лікування полягає у застосуванні місцевих специфічних протипаразитарних препаратів у вигляді крапель чи мазей згідно зі схемою.
Потрібно пам'ятати, що лікування необхідно проводити всім тваринам, які перебувають у постійному контакті з хворою твариною.
Малассезіозний отит
Маласезія – це грибкове захворювання зовнішнього слухового проходу, викликане дріжджоподібним грибом. Проявляється почервонінням, хворобливістю та бугристістю зовнішнього слухового проходу і самого вуха та внутрішньої його частини, є специфічний гнилистий запах. Небезпека для інших тварин і нас не несе.
Лікування полягає у застосуванні протигрибкових препаратів у вигляді капсул які застосовуються усередину або місцевими препаратами у вигляді мазей.
Догляд за вухами тварин
Чищення вух має відбуватися один раз на тиждень і щоразу після купання. У здорового собаки та кота у вухах утворюється невелика кількість виділень, які називаються «вушною сіркою». Нормальні виділення захищають вушну раковину від бруду та їх не потрібно видаляти щодня. Як правило для чищення рекомендовано використовувати спеціальні лосьйони на основі трав і масел, які розчиняють вушну сірку і бруд скорочує кількість патогенних мікроорганізмів (бактерії, грибки) і має протизапальні властивості.
Необхідно пам'ятати, що постійна гігієна та правильне, регулярне чищення вух із застосуванням спеціальних розчинів профілактує безліч хвороб слухового проходу.
Терра Вет – ветеринарна клініка у Харкові, спеціалісти якої проконсультують Вас щодо правильного догляду за вухами, зможуть провести лабораторні дослідження виділень з вух Вашої собаки чи кішки, а при необхідності допоможуть вирішити існуючу проблему. Будемо раді стати корисними для Вас.