Надійність та довговічність покрівлі для плоского даху великою мірою залежить від вибору руберойду. До укладання гідроізоляції даху та його захисту від зовнішніх впливів потрібен особливий підхід.
Наші рекомендації допоможуть вам зорієнтуватися у різних видах руберойду, дізнатися їх характеристики, та зробити правильний вибір матеріалу саме для вашого будинку, якщо ж Ви не хочете у цьому розбиратися самі, тоді відповіді на всі запитання можна отримати у відповідних спеціалістів за цим посиланням.
Основні види руберойду
-
Класичний. Цей вид руберойду виготовляється з картону, який просочується бітумом. Також з обох боків він покривається шаром бітуму та захисним посипанням.
-
Євроруберойд. Сучасний матеріал, основою якого є, просочений модифікованим бітумом, поліестер, або склополотно. Особливості цього виду руберойду — це довговічність, висока міцність, стійкість до температурних коливань, ультрафіолетового випромінювання та механічних пошкоджень.
-
Самоклеючий. Зручний у використанні руберойд, який завдяки оснащенню шаром клею полегшує його укладання. Ідеальний для невеликих проектів та ремонту покрівлі. Але, порівняно з євроруберойдом, менш довговічний.
-
Руберойд, що наплавляється. Матеріал укладається на дах за допомогою теплової обробки (найчастіше газовим пальником). Ця робота вимагає спеціальних навичок. Зате, такий вид руберойду забезпечує герметичну та надійну гідроізоляцію, відрізняється тривалим терміном служби та стійкістю до зовнішніх впливів.
Подивитися вартість робіт по покрівлі даху руберойдом можна тут: https://alpindustriya.com.ua/ua/tsina-ukladannja-ruberojdu/
Критерії вибору руберойду для плоского даху
Є кілька ключових факторів, які важливо враховувати при виборі руберойду:
-
Кліматичні умови. Важливо використовувати вид руберойду, який найбільш стійкий до місцевих кліматичних умов, включаючи сонячну активність, температуру та опади. В регіонах з жарким кліматом краще використовувати матеріали зі стійкістю до ультрафіолетового випромінювання, а в холодних — з високою морозостійкістю.
-
Термін служби. Кожен з видів руберойду має різний термін служби. Якщо класичний може служити 5-10 років, то євроруберойд — 25-30 років. Це потрібно враховувати під час вибору матеріалу.
-
Стійкість до механічних пошкоджень. Плоский дах часто піддається таким механічним навантаженням, як падіння гілок, пориви вітру, тиск снігового покриву, та інші зовнішні природні фактори. Тому, бажано вибирати міцний руберойд з високою стійкістю до ушкоджень.
-
Бюджет та вартість. Уважно проаналізуйте вартість матеріалу та робіт з його укладання. Класичний руберойд хоч і дешевший по ціні, але може потребувати частішого ремонту. Євроруберойд та руберойд, що наплавляється хоч і коштують дорожче, але прослужать набагато довше і окуплять всі ваші вкладення.
-
Простота установки. При самостійній установці новачкам краще вибрати руберойд, який легко монтується. Хорошим вибором тут може стати самоклеючий руберойд. А от руберойд, що наплавляється потребує спеціальних навичок і спеціального обладнання, без яких обійтися не вдасться.
Технологія укладання руберойду
Запорукою надійності та довговічності покрівлі є дотримання основних етапів укладання руберойду:
-
Підготовка даху. Поверхня повинна бути рівною, сухою і чистою. Для цього потрібно видалити залишки старого руберойду, сміття та інший бруд.
-
Ґрунтування. Для покращення адгезії руберойду та збільшення водовідштовхувальних характеристик потрібно нанести на поверхню даху бітумний праймер.
-
Укладення першого шару. Укладання руберойду слід починати з нижньої частини даху. При використанні руберойду, що наплавляється, потрібно нагрівати його за допомогою газового пальника, поступово розгортати і щільно притискати до поверхні.
-
Укладення другого шару. Для підвищення гідроізоляційних властивостей руберойд рекомендується укладати в два шари. Другий шар укладається аналогічно першому, з перекриттям швів першого шару.
-
Завершення робіт. Після закінчення робіт з укладання руберойду перевірте всі стики та шви, щоб не було пошкоджень та пропусків. Виправте недоліки, якщо вони є.
Догляд за дахом після покриття руберойдом
Щоб надовго зберегти гідроізоляційні властивості та термін служби даху, за ним потрібно доглядати.
-
Регулярні огляди. Навесні та восени проводьте огляд стану швів. Звертайте увагу на наявність пухирів, тріщин, та інших ушкоджень.
-
Видалення сміття. Очищайте дах від листя, гілок та іншого сміття. Воно може стати причиною затримки вологи та розвитку плісняви або моху.
-
Ремонт пошкоджень. При виявленні відшарування, тріщин чи інших пошкоджень, невідкладно зробіть ремонт. В пригоді може стати самоклеючий руберойд, або бітумна мастика.
-
Профілактичне обслуговування. Періодично обробляйте поверхню даху захисною рідиною. Це покращить водовідштовхувальні властивості руберойду, та продовжить його термін служби.
Переваги та недоліки різних видів руберойду
Кожен вид руберойду, який використовується для плоского даху, має як свої переваги, так і недоліки. Це потрібно враховувати при виборі.
1. Класичний
Переваги:
-
низька вартість;
-
доступність;
-
простота укладання.
Недоліки:
-
короткий термін служби;
-
схильність до розтріскування та пошкоджень;
-
частий ремонт та обслуговування.
2. Єврорубероїд
Переваги:
-
висока міцність та довговічність (25-30 років);
-
стійкість до ультрафіолету та механічних пошкоджень;
-
гарні гідроізоляційні властивості.
Недоліки:
-
висока вартість (порівняно з класичним руберойдом);
-
потребує професійного укладання.
3. Самоклеючий руберойд
Переваги:
-
зручність та легкість укладання;
-
ідеально підходить для ремонту та невеликих проектів;
-
не вимагає спеціального обладнання та інструментів.
Недоліки:
-
менша довговічність (у порівнянні з євроруберойдом);
-
менш стійкий до механічних ушкоджень та екстремальних температур.
4. Руберойд, що наплавляється
Переваги:
-
герметична та надійна гідроізоляція;
-
висока стійкість до зовнішніх впливів;
-
тривалий термін служби.
Недоліки:
-
потребує спеціального обладнання та навичок для укладання;
-
висока вартість матеріалу та встановлення.
Поради щодо вибору руберойду для різних умов
У всіх видів руберойду є свої особливості. Тому, щоб зробити правильний вибір матеріалу, необхідно врахувати майбутні умови експлуатації:
-
Для холодних регіонів. Підійде євроруберойд, або руберойд, що направляється. Цим матеріалам притаманна висока морозостійкість. Вони забезпечують надійний захист даху від вологи та зберігають свої властивості при низькій температурі.
-
Для спекотних регіонів. В умовах спеки та високої сонячної активності краще вибрати євроруберойд. Він не втрачає своїх властивостей в умовах високої температури, та стійкий до ультрафіолетового випромінювання.
-
Для ремонту покрівлі. Для швидкого та простого ремонту даху, усунення дрібних ушкоджень чудовим вибором стане самоклеючий руберойд, який досить легко укладати.
-
Для капітального будівництва. При капітальному ремонті чи влаштуванні нової покрівлі найкраще вибрати євроруберойд, або руберойд, що наплавляється. З ним ваша конструкція буде довговічною та надійно захищеною.
Часті питання щодо вибору руберойду
Який руберойд краще вибрати для даху гаража?
Для даху гаража можна використати класичний, або євроруберойд. Але, слід пам’ятати, що класичний руберойд хоч і дешевший, та потребує постійного обслуговування.
Чи можна укладати руберойд на старий шар руберойду?
Можна. Та перед укладанням нового шару, для забезпечення хорошої адгезії, поверхня повинна бути як слід підготованою та ретельно очищеною.
Який руберойд вибрати для даху лазні?
Для даху лазні краще вибрати євроруберойд або руберойд, що наплавляється. Ці види матеріалів стійкі до вологи та перепадів температури.
Як продовжити термін служби руберойду?
При своєчасному ремонті, регулярному обслуговуванні та нанесенні захисних рідин термін служби руберойду буде набагато довшим.
Щоб правильно вибрати руберойд для плоского даху, потрібно врахувати такі фактори, як:
-
кліматичні умови;
-
вартість;
-
термін служби матеріалу;
-
стійкість до механічних пошкоджень.
Проаналізувавши переваги і недоліки всіх видів руберойду, дотримуючись професійних рекомендацій щодо вибору та укладання, ви забезпечите своєму даху довговічний та надійний захист.