Манікюр і педикюр — це не лише про естетику, а й про здоров'я та гігієну. Які інструменти вибирати, щоб доглядові процедури були ефективними та приємними, а руки й ноги виглядали, наче після салонного догляду? Чи не найважливішу роль грає лампа для манікюру, яка забезпечує надійну фіксацію покриття, тож розповімо про неї та інше потрібне приладдя.
Основні інструменти для манікюру та педикюру
Правильно підібрані інструменти не тільки забезпечать ідеальний результат, але й допоможуть зберегти здоров'я нігтів і шкіри навколо них. Можна замовити готовий набір або зібрати його самостійно. Знадобляться:
- Ножиці та щипці. Найкращі — із нержавкої сталі. Вони довговічні, витримують різні способи дезінфекції, добре переносять заточку. Якісний інструмент — гострий. Спробуйте розрізати поліетиленовий пакет чи безворсову серветку. Якщо хід плавний, значить ви убезпечені від задирок і розшарування нігтів. Якщо різати некомфортно, інструмент треба заточувати.
- Пилки для нігтів. Ідеально мати декілька пилок із різною абразивністю: груба пилка 80–180 грит для корекції форми штучних нігтів, спилювання нарощеного матеріалу та оброблення дуже товстої натуральної нігтьової пластини, середня 180–240 грит — для роботи з натуральними нігтями, м’яка 240–1000 грит — для полірування поверхні. Скляні або керамічні пилки менш травматичні.
- Кусачки для кутикули. Для тонкої підійдуть кусачки з короткими лезами (3–4 мм) і гострим кінчиком, для щільної — з довшими лезами (5–6 мм) і потужним захватом.
- Бафи. Використовуються для полірування нігтьової пластини та видалення невеликих нерівностей. Бувають одно-, дво- та чотиристоронні, відрізняються абразивністю (за аналогією до пилок).
- Металевий пушер або одноразові апельсинові палички. Пушер міцний і довговічний, потрібен для відсунення кутикули від нігтя та очищення піднігтьового простору від забруднень. Апельсинові палички — для оброблення кутикули, видалення задирок, очищення під нігтями чи нанесення невеликої кількості засобу (олійки для кутикули).
Це основні інструменти. Для створення дизайну знадобляться дотс, стрічки, пензлики тощо.
Особливості вибору лампи для манікюру
Лампа для манікюру перетворює гелеві матеріали на тверде покриття. При виборі лампи важливо враховувати:
- УФ-лампи зазвичай коштують дешевше, підходять для полімеризації цілого спектру гелевих матеріалів, зокрема гель-лаків та твердих гелів. Покриття не сохне, а твердішає, тому тримається довго. Але прилад може перегріватися. УФ-випромінювання сушить шкіру та шкідливе для очей.
- LED-лампи підходять лише для гель-лаку і сушать його вдвічі швидше. Не перегріваються, не пересушують шкіру рук.
На швидкість сушіння впливає потужність ламп. Для домашнього використання достатньо 36–48 Вт. Для професійного використання можна вибирати лампи більшої потужності. Розмір лампи залежить від кількості пальців, які ви хочете сушити одночасно. Зверніть увагу на корисні функції: таймер, сенсор руху, знімне дно для педикюру.