Реально переїхати в іншу країну, не знаючи мови? Так, реально, хоча це сильно ускладнить процес еміграції і закриє багато шляхи, доступні тим, хто говорить на мові тієї країни, в яку зібрався переїжджати. До того ж отримати громадянство, не знаючи державної мови, неможливо. Відкинувши такий фактор, як складність адаптації в суспільстві, людині, що розмовляє іншою мовою, давайте поговоримо про інше — про те, чи можна емігрувати без знання мови. У деяких областях це знання не є необхідною, хоча хоча б ази державної мови будуть бажані. Втім, не завжди це є перешкодою працевлаштування. Наприклад, фахівці у туристичній галузі цілком можуть знайти роботу в іншій країні, не знаючи мови. Актуальне питання переїзду в іншу країну без знання мови і студентам, так як не всі, що надходять, наприклад, який-небудь європейський університет, знають місцеву мову. В такому випадку просто доведеться пройти мовні курси в країні перебування, причому в деяких випадках це буде безкоштовно (при умові отримання навчальної візи). А вже після навчання і з володінням мовою можна буде офіційно працевлаштуватися, продовживши вид на проживання і залишившись таким чином в обраній країні. Для майбутнього навчання в Польщі, радимо записатися на курси на http://www.univerpl.com.ua/uk/kursi_polskogo_yazika.html українсько-польського центру у Києві.
Навчання у Польщі надає можливості участі в різних програмах обміну, під час яких студент по своїй спеціальності може провести семестр, наприклад, у Німеччині чи Канаді. Також доступні стажування під час навчання як у Польщі, так і за її межами.
Чималу роль грає ментальна близькість українців і поляків, а також простота освоєння польської мови на базі українського або російського. Більше того, зараз є можливість вивчити польську мову онлайн абсолютно безкоштовно.
Необов'язково відразу їхати в Польщу для отримання вищої освіти. Багатьом буде достатньо поїздки на мовні курси, особливо якщо вже є український диплом про вищу освіту. Як у першому, так і в другому випадку є можливість отримання виду на проживання в Польщі.
Студенти отримують польську національну візу, яка дозволяє вільно відвідувати всі країни Шенгенської угоди.
Як повідомляв періодичні видання, в 2017 року в Польщі вступають в силу поправки в закон про працевлаштування. Згідно з ініціативи уряду, "заробітчанам" будуть виплачувати такі ж зарплати, як і полякам. Новації також торкнуться дозволів на роботу.