14:54, 13 березня 2016 р.
"Кременчуцька Масляна": як гуляли кременчужани на святі Масниці (ВІДЕО, ФОТО)
Сьогодні, 13 березня, сотні кременчужан прийшли на площу Незалежності, щоб відсвяткувати Масницю та скуштувати смачнющих млинців і вареників.
Як і обіцяли організатори, вже зранку на площі з'явилося близько 20 "хуторів" які розпочали ярмаркувати вже о 12:00
Їжа, напої і ціни
Звісно, жоден ярмарок не обходиться без різноманітних смаколиків, а сиропусний ярмарок,тим більше. Столи у понад 5 різних хуторах просто ломилися від млинців, вареників, бутербродів із салом та інших страв. На польових кухнях смажилися шашлики та курячі тушки, а у казанах смачно булькали борщ та різноманітні каші.
За словами продавців, щоб спробувати порцію млинців, варто заплатити 25 гривень, щоб поїсти шашликів - 65 грн, а тарілку борщу наливали за чверть сотні гривень. Були на столах і різноманітні напої - від глінтвейну, апельсинового ситра і мохіто, до перцівки, хронівки, часниківки та медівки. Ціни на них були різними.
Частували на святі й імбирними пряниками - з глазур'ю і без. Придбати їх можна було за ціною від 7 гривень.
Хенд-мейд, солом'яні майстер-класи і всіляка-всячина
Звісно, багацько продавалося на ярмарку різноманітних власноруч створених майстрами виробів. Тут можна знайти і маленьких домовичків, створених із чесаного льону, мішковини та соломи, і солом'яних льльок-оберегів, плести яких тут таки вчилися цікаві малюки.
Продавалися навіть маленькі "дачі-бонсай" - для тих у кого немає дач, а вони хочуть за чимось доглядати. Кременчуцькі майстрині-декоратори створили для них мініатюрні дачні будиночки із двориками, на яких ростуть справжні живі невимогливі квіти.
Ковалі та козаки
Ковалі та козаки влаштували справжнє дійство на святі Масниці у Кременчуці. Ковальський хутір працював уже із 10 ранку, організовуючи майстер-класи для юних кременчужан. На розгляд гостей заходу ковалі показали як можна викувати підкову, як викувати речі побутові (гвіздок та ін.) та як кувати меча. Користувалися кременчужани-ковалі як автоматичними пічками для розплавювання заліза, так і механічними, повітряний міх яких потрібно качати вручну. А ще у ковальському хуторі можна було знайти і придбати багато готових виробів та дізнатися, як запросити ковалів до себе на гостину. Козаки ж готували своє дійство на трохи пізніший час. Із самого ранку вони почали готувати козацькі страви, щоб потім частувати ними кременчужан, а вже десь із середини святкування мали показати традиційні для цього свята бої на лаві мішками із соломою.
Військові та волонтери
Був на святі Масниці і хутір, в якому збирали допомогу пораненим військовим, оскільки є ліки, які досить дороговартісні і держава не може їх придбати, а вони потрібні. Організували його волонтери та бійці АТО. Всіх присутніх вони пригощали сухпайком, який видають солдатам - тушківкою і хлібцями. Також давали скуштувати для порівняння і тушківку, яку робили волонтери. Такою дегустацією кременчужани хотіли показати те, наскільки важлива допомога в тилу і наскільки важливо не полишати допомагати. Також у цьому хуторі кременчужанам показали гільзи та залишки артснярядів, які бійці привезли із зони АТО.
За словами військових і волонтерів, зараз на передову солдатам потрібні продукти, але вони розпочали у терцентрі збір і побутових речей для тих, хто демобілізувався, але після повернення не має ні роботи ні засобів до життя та їх родин із дітьми.
- Бійці повертаються з фронту, часто у них вже немає робочого місця, зарплату вже не видають, а їм потрібно якось жити. Вже зараз до нас звертаються за допомогою. Тому на базі терцентру у Кременчуці ми розпочали формувати банк одягу та побутових речей, які будемо видавати бійця та їх родинам, а також переселенцям. Тому, якщо кременчужани захочуть допомогти, одяг - майки, шкарпетки, зубні пасти, мило, жіночі засоби можна приносити до територіального центру, - розповів учасник акції, голова координаційного центру ветеранів АТО, ЗСУ, інвалідів війни, УБД, локальних конфліктів і миротворчих місій та волонтерів, Володимир Поляков.
Бджолярі і медовари
Вже традиційно у Кременчуці на народних гуляннях ярмаркували кременчуцькі бджолярі і медовари. Кременчужани мали змогу купити недорого меду, медових напоїв, квіткового пилку, медові соти та воскові запахущі свічки.
Всіх присутніх на святі розважало понад 10 кременчуцьких колективів, муніципальний оркестр та хор "Славутич".
Як розповіла одна із ведучих свята, Ірина, для кременчужан підготували цікаві історії та конкурси до кожного дня сиропусного тижня, а також веселі ігри.
Планується, що ближче до закінчення заходу посеред площі запалять опудало, яке символізуватиме прощання із зимою.
Як ярмаркували і святкували у Кременчуці на Масницю, дивіться у стрім-трансляції та на фото.
Відео-трансляція святкування Масниці у Кременчуці (частина 1)
Відео-трансляція святкування Масниці у Кременчуці (частина 2)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:53
Вчора
10:39
Вчора
20:25
27 грудня
Оголошення
15:31, 21 грудня
14:16, 16 грудня
23
23:16, 25 грудня
20:08, 17 грудня
6
live comments feed...