19:51, 22 червня 2016 р.
Обережно! Кременчужани «виграють» авто по телефону
Обережно! Кременчужани «виграють» машини по телефону. «Vitaemo, na vash nomer vidpravleno priz: AVTO. Detail info po tel ta na saiti» - саме такі SMS отримали протягом останнього місяця троє кременчужан, а серед них і журналіст 05366.com.ua. Нічого не прогнозувало біди, в повідомленні нічого не вимагали, а просто просили забрати свій приз. Кременчужани не повірили такому щастю і стали шукати інформацію про ці виграші і розкрили цілу шахрайську схему.
Як йшлося в повідомленнях, які отримали кременчужани, розігрувалися автомобілі Skoda Fabia, Nissan и Opel Mokka. Проводила розіграш компанія WELLCOMTELEKOM і ОАО «Автомир» (у випадках із Skoda), "Автосалон Opel" і "EasyPay" (Opel).
Як кременчужани ставали «переможцями» акції
За умовами акції її учасниками ставали всі люди, віком від 18 років, які хоч коли-небудь користувалися терміналами самообслуговування "Bank24", "Easy Pay", "24 NonStop","Tyme", "CityPay", "Regulpay", "IBox".
Як кажуть організатори, переможці акцій обиралися шляхом випадкового вибору і отримували можливість забрати один із 3-10 автомобілів вищевказаних марок.
А далі починається найцікавіше.
Щоб забрати свій виграш організатори вимагають зареєструватися на конкретних сайтах, таких як http://opel-ua.info/ , http://www.automir.info/frontpage , http://best-opel.com.ua/index.html , та ін., надавши копії свого паспорта й ідентифікаційного номеру та сплатити 1% податкового збору від вартості призу. Іншу частину податкового збору обіцяють сплатити за рахунок спонсорів, підкріпляючи все це витягами про податковий збір із Закону України. (Зауважимо, наразі в Україні встановлено 15% податковий збір на виграш, якщо його ціна перевищує 50 мінімальних зарплат (це 72 500 грн).
Як пишуть організатори акції, сплату 1% необхідно провести протягом 24 годин після того, як ви отримали повідомлення про перемогу в акції. Саме таким чином переможець отримає 8-значний ПІН-код («…який є номером призового сертифікату»), підтвердить проведену грошову транзакцію і право на виграш. Забрати своє авто, кажуть, можна протягом трьох днів після сплати.
Водночас організатори зауважують важливу інформацію – сплатити цей збір необхідно лише через термінали і лише попередньо зв’язавшись із ними. Оператор-працівник автоцентру продиктує номер рахунку для сплати податкового збору. (Насправді такий податок сплачується так: той, хто виграв приз, вартістю понад 50 мінімальних зарплат звертається до податкової, бере розрахунковий рахунок Держказначейства і сплачує кошти саме на той рахунок). А ще організатори акції зауважують, що відповідальність за сплату будь-яких податків на приз лягає на власника призу і пишуть «УВАГА: самостійно ніяких транзакцій не проводьте! Спочатку треба додзвонитися до нашого оператора».
Звідки ростуть ноги акції «Ви виграли авто!»
Як вдалося з’ясувати журналістам 05366.com.ua, люди, які роздають новенькі авто українцям вдосконалили стару шахрайську схему із Росії. Ця тема була «популярна» на російських форумах ще у 2009 році. Наприклад на форумі Владивостока йшлося про те, що людям «роздають» Lada, взамін вимагаючи копії особистих документів і кошти на сотовий рахунок переможця, але які знімалися під час розмови з оператором. Знову треба було дзвонити операторам, сплачувати, отримувати 8-значний код і тд.
Перші згадки про розіграші авто від шахраїв в Україні, з’явилися приблизно у 2011 році – тоді шахраї вимагали одразу 10 тисяч гривень. До того ж, внести їх треба було протягом години після отримання повідомлення. Приз віддати не обіцяли, а дарували «можливість» його виграти під час рандомного відбору.
У 2014 році шахраї стали активно «працювати» в Україні, удосконаливши схему і розширивши автопарк – розігрували авто різних марок, посилаючись на різні сайти та на співпрацю з «Авторадіо» і провідними автоцентрами в Україні. Згодом і «Авторадіо» і автоцентри офіційно спростували таку «співпрацю» на своїх сайтах, повідомивши, що вони не проводили таких розіграшів, і тим, більше, не вимагали за них гроші.
Зазначимо, що в Україні в усіх без виключення розіграшах авто фігурує одна й та ж компанія WELLCOMTELEKOM - організатор. Але, на жаль, і ця назва була підробкою, такої фірми в Україні не зареєстровано, про це повідомляє Незалежна асоціація банків України.
Пізніше почалися «модифікації» із сайтами – на них з’явилися не лише умови акції та інформація про автомобілі, а ще й фото і відгуки вдячних переможців та співпрацівників фірм-організаторів.
Що не так із сайтами-фальшивками?
Як вдалося дослідити журналістам 05366.com.ua, доменні імена двох сайтів, від яких, начебто, отримали повідомлення кременчужани, вперше були зареєстровані у Москві в березні цього року, а один – який повністю дублює московський – у Дніпрі.
Це можна побачити на скрін-шотах з програми-перевірки доменів.
опель юа ынфо
http://www.automir.info/frontpage
Автомыр
http://best-opel.com.ua/index.html
Опель днепр
Ще одна річ, яка викликає підозру - умови акції написані з граматичними помилками. Складається враження, що їх переклали з російської на українську автоперекладачем.
Стосовно фото і відгуків «вдячних переможців», які отримали свої призи, - це просто фотографії, взяті з різних відео про тест-драйви машин, або із продажів в російських автосалонах. Текст та імена, звісно, вигадані.
Наприклад покупці кроссоверу Opel в Росії перетворилися на вдячних переможців конкурсу в Україні
Скрін з російського сайту
Источник фото на рос сайте
Скрін «вдячних переможців»
отзыв
Відтак чоловік з Європи став Павлом із українського Ужгорода, який отримав «халявне» авто, а київський автоблогер Андрій Куртько раптом став якимось Федором з Києва і знову ж таки, «вдячним переможцем».
павел
Європеєць
Крутько
Ця ж ситуація відбувається і з, так званими, співробітниками компанії.
Сотрудникииии
Наприклад Гендиректор компанії, що вказана на Дніпровському сайті-копії московського - Андрій Олександрович Герасимов – просто хлопчина-модель для ілюстрації студентів у Європі та менеджерів з продажу.
Та ж історія і з начальником відділу кадрів Світланою Юріївною Івановою – вона просто модель для ілюстрації статей про імідж та окуляри.
Росіянин Олексій Князев, який насправді є директором з розвитку бізнесу Російського представництва Kingston, став в автороздавачів начальником фінвідділу Ігорем Олександровичем Лисенком.
Сотрудники кынгстон
Це ж трапилося із російським експертом і керівником правління об’єднання компаній-розробників у Росії Павлом Адиліним. На сайті, який розігрує автомобілі, він підпрацьовує у якості начальника відділу запчастин Сергія Анатолійовича Коваленка.
Адилын
Цей список можна продовжувати ще довго. Журналістам 05366.com.ua вдалося розшукати багато фактів, що підтверджують шахрайскість схем з виграшами автомобілів. Редакція звертається до читачів з проханням бути обачними і обережними та не потрапляти на гачок хитрих «підприємців».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:53
Вчора
10:39
Вчора
20:25
27 грудня
Оголошення
12:34, Сьогодні
14:15, 17 грудня
88
12:55, Сьогодні
23:16, 25 грудня
live comments feed...