Реклама
10:42, 7 лютого 2017 р.

Як тиша впливає на мозок

Реклама

За даними деяких досліджень, перебування в тиші протягом дня сприяє розкриттю потенціалу людини: активізує пам’ять, допомагає аналізувати інформацію і навіть стимулює ріст клітин мозку.

Гучні звуки погано впливають на мозок і тіло. Дослідження показують, що шумове забруднення приводить до підвищення артеріального тиску, порушення сну і провокує хвороби серця. Вивчаючи довгострокове вплив шуму, вчені попутно з’ясували, як позначається на організмі його відсутність.

Деніел Грос (Daniel A. Gross) з видання Nautilus докладно описав позитивний вплив тиші на мозок людини. Він зібрав кілька досліджень, де вивчався вплив музики, білого шуму і інших звуків, в яких були отримані цікаві результати.

Ось три головних переваги тиші.

ЗРОСТАННЯ НОВИХ КЛІТИН МОЗКУ

Піддаючи групи мишей впливу різних шумів, регенеративний біолог Імке Кирсте (Imke Kirste) з Університету Дьюка планувала використовувати тишу в якості контрольного чинника.

Але з’ясувалося, що, коли миші проводили по дві години в день у тиші, у них з’являлися нові клітини в гіпокампі. Ця частина мозку бере участь у формуванні емоцій і перехід інформації з короткочасної пам’яті в довготривалу.

Ми виявили, що тиша дійсно допомагає новоутвореним клітинам інтегруватися у систему, перетворюючись в нейрони.

Імке Кирсте, регенеративний біолог

Як тиша впливає на мозок, фото-1

АКТИВІЗАЦІЯ ПАМ’ЯТІ

Навіть коли навколо ні звуку, наш мозок надзвичайно сприйнятливий. Наприклад, ви слухаєте свою улюблену пісню і вона раптово обривається. Якщо ви добре знаєте мелодію і слова, то вона продовжить грати у вас в голові.

Витягуючи з пам’яті знайомі акорди та текст, мозок створює ілюзію звучання. На сторінках Nautilus це пояснюється тим, що слухова кора головного мозку продовжує напружено працювати. Навіть якщо у ваші вуха не надходить жодних звуків, мозок завжди знайде спосіб залишатися активним.

СТИМУЛЮВАННЯ РЕФЛЕКСІЇ

Коли мозок не стикається із зовнішніми подразниками, він перестає фокусуватися і переходить в «режим сортування». Це не означає, що він повністю відключається. Навпаки. Перебуваючи в стані спокою, мозок збирає і обробляє інформацію. Це називається рефлексією.

Зовнішні звукові збудники змушують мозок слухати. Якщо навколо тихо, наш мозок змушений прислухатися до того, що відбувається всередині нас.

Більше статей на цю тему на сайті - https://lifehacker.in.ua/category/robota/produktivnist/ - Лайфхакер

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#яктишавпливаєнамозок #кактишинавлияетнамозг
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...