10:43, 26 серпня 2017 р.
Під час святкових вихідних відпочивати на природі заборонено!
В Україні наразі знижується температура, але це не рятує від пожеж в екологічних системах, тому рятувальники звертають увагу громадян на правила безпеки та закликають не провокувати пожежі в екосистемах.
Для цього треба бути дуже пильними під час відпочинку на природі, адже саме зараз, під час святкових вихідних, підвищена можливість саме такої причини екологічної пожежі, тому що багато людей відзначають свята на природі.
Працівники служби порятунку наголошують, що спричинення пожеж в екологічних системах – це, перш за все, людська легковажність, адже зневажання правилами безпеки під час відпочинку на природі та правилами пожежної безпеки і призводить до таких сумних подій. Викидаючи недопалки, залишаючи сміття у лісах або ж спалюючи його, громадяни наражають себе та інших на небезпеку. Тільки подумайте, навіть якщо залишити на землі скляну пляшку, то вона під дією сонця може нагрітися настільки, що призведе до загорання сухої трави чи лісової підстилки. Що ж там говорити про недопалок або сірник? Масштабні пагубні наслідки будуть неминучими.
24 серпня, саме на День Незалежності, в Україні трапилося аж 52 загорання на відкритих територіях. З лісовими пожежами цього тижня боролися робітники державної служби України з надзвичайних ситуацій, застосовуючи наземні сили та авіації, у Харківській, Дніпропетровській, Житомирській, Луганській областях та на Херсонщині. Майже у всіх цих випадках площа, уражена вогнем, досягнула сотні гектарів. Завдяки злагодженій роботі ДСНС вогонь не поширився на більшу територію та не дійшов до населених пунктів.
На Полтавщині горіли суха трава та очерет в Козельщинському районі, а в Чутівському районі пожежа на відкритій території знищила вулики та 12 бджолиних сімей, в Полтавскому районі горів ліс, а в Глобинському та Оржицькому районі досі горить торф.
Отож, будьте пильними та уважними. Дотримуйтесь правил безпеки під час перебування на природі.
Що забороняється роботи, аби зберегти екологічну систему та громадян від масштабних спричинень пожеж?
- відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу,
- розводити багаття у лісі та лісопосадках,
- заїжджати автомобілем до лісу,
- палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки,
- залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я,
- полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї,
- створювати смітники та спалювати відходи,
- спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях.
Як бачимо правил небагато, але дотримуючись їх, ви зменшите ризик виникнення небезпечної ситуації. Якщо ви побачите займання в лісах, посадках та на відкритих територіях – телефонуйте за номером «101».
За матеріалом ГУ ДСНС України у Полтавській області.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
19:06, 10 грудня
19:06, 10 грудня
19:06, 10 грудня
19:06, 10 грудня
17:31, Вчора
live comments feed...