16:54, 10 жовтня 2017 р.
Шахраї-рекрутери ошукують громадян, які хочуть працювати за кордоном
Шахраї знаходили своїх жертв на популярних сайтах пошуку роботи, розміщуючи пропозиції щодо працевлаштування у Європі, та ошукували їх.
Останнім часом люди, які постраждали від «послуг» агентств, частіше звертаються до банківських установ. При цьому щонайменше чотири агентства з банківськими рахунками в Німеччині виявилися підставними.
Злочинці представлялися працівниками солідних компаній, що сприяють працевлаштуванню в Європі, та пропонували клієнтам посередницькі послуги при пошуку роботодавців в Німеччині.
Жертви, не підозрюючи нічого лихого, підписували договори, в яких прописувалися перелік і вартість послуг посередників. Єдине, що могло насторожити клієнтів, так це стовідсоткова передоплата, але вони не звернули на це уваги, адже рахунки «рекрутерів» були «відкриті» у солідному німецькому банку.
Для зручності людей іншим варіантом оплати був перерахунок на платіжні картки, проте картки не мали ніякого відношення до рахунків, відкритих у банках Німеччини. Ці карти були відкриті на підставних осіб - дропов в українських банках. Дропи знімали зі своїх карток готівку в банкоматі та передавали її наступним учасникам злочину.
Для того, щоб не стати жертвою такого злочину, треба:
1.Перевірити репутацію рекрутингового агентства.
Пошукайте офіційний сайт рекрутингового агентства, аби переконатися, що маєте справу зі справжнім агентство, а не підставним.
Більшість компаній, а тим паче ті, що працюють на міжнародному рівні, створюють собі сайти - інакше ні роботодавці, ні претенденти цю компанію просто не знайдуть і про неї не дізнаються. Німецька компанія не стане «абикому» подавати запит на рекрутинг співробітників.
2.Перевірити наявність вакансій на сайті роботодавця та відправити лист, в якому уточнити інформацію.
3.Знайти відгуки про агентства, адже люди, яких ошукали шахрайські «контори», часто залишають свої негативні відгуки в Інтернеті.
4.Перед підписанням договору з рекрутинговим агентством, показати його юристу.
Фахівець підкаже: які договір має у собі пастки; що потрібно уточнити у рекрутера. Окрім цього, злочинець може «передумати» і відмовитися від «укладання» договору.
За даними Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем «ЄМА», у приклад наведено п’ять підставних агентств, ними виявилися:
1.WEISS International
2.HOFFMANN Capital
3.MULLER Consulting
4.Camelen LTD
5.ООО «ЮТА-СТРОЙ»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:53
Вчора
10:39
Вчора
20:25
27 грудня
Оголошення
17:59, 26 грудня
17:59, 26 грудня
17:59, 26 грудня
17:59, 26 грудня
17:31, 20 грудня
live comments feed...