10:00, 19 січня 2018 р.
Снігова Водохреща – добрий врожай
19 січня відзначається народне-православне слов’янське свято – Водохреща.
Це свято відомо також як – Хрещення Господнє, Богоявлення, Йордан.
На Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби, тому освячену воду дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин. Для того, щоб будинок обходило всяке нещастя і добре жилося в ньому, його також скроплюють цією водою.
До Водохреща жінки не полоскали у воді білизни, вважаючи, що там сидять чорти та можуть вчепитися. Для того, щоб щоки були рум’яні, дівчата у посвячену воду клали калину чи коралі та вмивалися.
До Водохрещ протягом всіх свят по воду ходили лише чоловіки.
У день водосвяття в селах і містах влаштовувались багатолюдні хресні ходи до річки, під час яких, крім ікон і церковних хорогв, учасники цих процесій несли три запалені свічки, перевиті зіллям волошок, чебрецю та інших квіток. Окрім цього, водосвяття супроводжувалося стріляниною із рушниць порожніми набоями, а також у небо випускали голубів, прикрасивши їх стрічками різнокольорового паперу.
Новий весільний сезон розпочинався після Водохреща та тривав до Великого посту. У цей час молодь збиралася на вечорниці, сім’ї влаштовували складчини та ходили одне до одного в гості, а метою цього було наближення весни.
У цей день існують заборони, такі як: не можна пити спиртне; не можна занурюватися в воду без сповіді і причастя; не можна лаятися, кричати, лихословити і думати про погане; купатися треба з чистими помислами; не можна плакати в цей день; не можна прибирати, працювати, в'язати і шити; не можна прати, так як можна осквернити або навіть образити воду; не можна гадати.
Окрім того, є і народні прикмети, які стосуються цього дня:
На Водохреща день ясний – хліба будуть чисті, а якщо похмурий – буде у хлібі повно «сажки»;
Якщо на цей день іде лапатий сніг, то це на врожай;
Якщо похмуро – хліба буде вдосталь.
Якщо зоряна ніч – вродяться горіхи і ягоди.
Коли на Водохреща випав повний місяць – бути великій воді.
Удень іде сніг – на врожай гречки: вранці – ранньої, вдень – середньої, а ввечері – пізньої.
Якщо вдень осідає іній, то у відповідний день треба сіяти пшеницю.
Добре роїтимуться бджоли і колоситимуться хліба, якщо під час освячення води йде сніг.
Голова міста Віталій Малецький такими словами привітав кременчужан з цим святом:
«Шановні кременчужани!
Прийміть щиросердні вітання з нагоди великого православного свята – Хрещення Господнього. В цей день разом з хрещенською водою очищаються наші душі, до людей повертаються доброта, душевна теплота, милосердя та любов. Саме такі загальнолюдські цінності необхідні всім нам сьогодні, щоб жити в мирі і спокої.
Впевнений, що освячена вода, окропивши кожного з нас, додасть нам здоров’я, мудрості та сил. Нехай радість і достаток наповнять наш дім, а щастя та спокій оселяться в ньому назавжди».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
17:00, 30 грудня 2024 р.
16:46, 30 грудня 2024 р.
4
12:58, 30 грудня 2024 р.
19:36, 29 грудня 2024 р.
9
12:34, 30 грудня 2024 р.
live comments feed...