• Головна
  • Нерестова акція «Рука допомоги рибі»: на водоймах України встановлюють штучні нерестовища (ФОТО)
13:18, 3 травня 2018 р.

Нерестова акція «Рука допомоги рибі»: на водоймах України встановлюють штучні нерестовища (ФОТО)

Сула

За роки незалежності більше 60% природних нерестовищ України зникли. Основними причинами цього є:

1) неконтрольована забудова берегової лінії (де раніше були затоки, острови, заплавні луки, природні нерестовища, сьогодні залиті залізобетоном приватні береги;

2)понад два десятиліття не проводяться меліоративні роботи по розчищенню природних нерестовищ, окрім того, вже ніхто не пам’ятає, коли проріджували від зайвої водної рослинності нерестовища. В результаті – вони заростають, міліють, поступово перетворюючись у сушу.

Одна з основних бід сучасного нересту риби - це, поза всяким сумнівом, перепади рівня води у водосховищах. При скиданні води ікра стає без води, висихає і гине. При піднятті рівня води, під товщею води ікра не прогрівається, чорніє і гине. Енергетики гідроелектростанцій на наші річки дивляться, як на технічний тазик наповнений водою для отримання енергії. Вони не замислюються, що річки - це живий організм.

У річці стало мало риби... - нарікають рибалки. «А звідки їй узятися? Якщо вода у водосховищах нагадує коктейль зі всієї таблиці Менделєєва через скидання в них побутових і виробничих стоків... та ще й традиційні місця для нересту зникають, - каже голова Асоціації рибалок УкраїниОлександр Чистяков. - Сьогодні як ніколи риба потребує нашої допомоги, тому установку штучних нерестових гнізд важко переоцінити – вони гостро необхідні рибі і нашим водоймам. Через свою універсальну конструкцію вони незалежать від перепадів рівня води, а ікра, відкладена на них, добре прогрівається і висвітлюється, бо знаходиться постійно на одному рівні. У природних умовах з такими ідеальними умовами природних нерестовищ залишилося не більше 4%».

Розуміючи, що риба просто не зможе повноцінно віднереститися в сучасних реаліях, з кожним роком промисловики, рибальська і природоохоронна громадськість встановлюють все більше штучних нерестових гнізд. Ці роботи узгоджуються з іхтіологічними відділами Управлінь рибоохорони.

штучне нерестовище

штучне нерестовище

штучне нерестовище

штучне нерестовище

штучне нерестовище

штучне нерестовище

Однією установкою штучних нерестових гнізд справа не обмежується. За ними повинен догляд. Періодично гнізда виймають з води, щоб промити ікру. Участь в цих заходах традиційно бере Асоціація рибалок України.

У2018 роціна Каскаді Дніпровських водосховищ і дельті Дніпра було встановлено 8 000 штучних нерестових гнізд: Київське - 1,6 тис. штук; Канівське - 0,5 тис. штук; Кременчуцьке - 2,2 тис. штук; Дніпродзержинське - 0,4 тис. штук; Дніпровське - 0,8 тис. штук; Каховське - 1,5 тис. штук; дельта Дніпра - 1 тис. штук. На річках у Волинській, Закарпатській, Одеській, Миколаївській, Чернігівській області встановили 2,8 тис. штук.

Шановні рибалки та любителі відпочинку на водоймах! Асоціація рибалок України звертається до Вас і просить в цей період року шанобливо і дбайливо ставитися до водних мешканців. Допоможіть захистити рибу, не допускайте її варварського вилову в період нересту! Не залишайтеся байдужими до порушень природоохоронного законодавства та у разі виявлення фактів браконьєрства на водоймах повідомляйте про них в природоохоронні та правоохоронні органи.

Якщо ви стали свідком правопорушення на воді, просимо невідкладно повідомляти за телефоном «Гарячої Лінії» Держрибагентства 0-800-50-52-50 адже від того, як пройде нерестова кампанія, залежить кількість риби в наших водоймах!

штучне нерестовище

штучне нерестовище

штучне нерестовище

штучне нерестовище

штучне нерестовище

штучне нерестовище

штучне нерестовище

штучне нерестовище

штучне нерестовище

штучне нерестовище

штучне нерестовище

штучне нерестовище

Прес-служба Асоціації рибалок України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#природнінерестовища #штучнінерестовища #риба #нерест #ікра #допомогарибі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...