• Головна
  • Містичні та загадкові місця України (частина перша)
12:49, 26 червня 2018 р.
Надійне джерело

Містичні та загадкові місця України (частина перша)

Подорожі та пригоди частіше за все асоціюються з чимось прекрасним та казковим. Попри це є і такі, від яких буває моторошно. В Україні існують місця, котрі хочеться відвідати, щоб полоскотати собі нерви та відчути холодний подих, який навіває страх, адже від них віє таємницями та містикою.

Ось п’ять місць, де повинні побувати любителі містики і нерозгаданих таємниць:

Бабин Яр

Бабин Яр

На околиці Києва, між Кирилівської церквою і вулицею Олени Теліги, розташоване урочище Бабин Яр. Це старе місце про яке відомо ще з часів середньовіччя, а у двадцятому столітті його часто називали Київською Швейцарією.

Під час Другої світової війни та окупації Києва нацистами Бабин Яр став місцем, де знищили десятки тисяч євреїв. Дані по кількості жертв дуже різняться – всього в Бабиному Яру знищили від сімдесяти до двохсот тисяч людей.

Ще одна трагічна подія тут сталася вже 13 березня 1961 року, коли дамба не витримала та пульпа (рідкі відходи цементного виробництва) затопила житловий масив Куренівки. Тоді загинуло більше півтори тисячі киян.

Прип’ять і Чорнобильська зона

Чорнобильська зона

На територію найбільшої катастрофи за всю історію ядерної енергетики, що сталася тридцять два роки тому, потрапити самостійно майже неможливо. Проте туди туристів возять турфірми, котрі отримали спеціальні ліцензії, на екскурсії. Коштує така поїздка – від вісімсот гривень в день, але можна організувати і багатоденні. До того ж, для туристів у Чорнобилі є готель.

Вибух на Чорнобильській атомній електростанції змінив життя мільйонів – у когось забрав здоров’я, а у когось – близьких. Місцеві жителі тікали з будинків, думаючи, що повернуться.

Наразі Чорнобиль і Прип’ять – міста, в яких живе пам’ять про ті страшні події. Тут досі багато покинутих будинків, дитячих садків, шкіл. Моторошно виглядають залишені ведмедики та ляльки, заіржавілі дитячі майданчики, розкидані зошити на партах, які вже давно покрилися шаром пилу.

На сьогодні у Чорнобилі проживає близько чотирьох тисяч людей, одні з них – постійно, а інші – позмінно.

Ставка Гітлера «Вервольф»

Ставка Гітлера

Колишня ставка Гітлера, розташована у селищі міського типу Стрижавка, що у Вінницькій області. Дістатися туди можна дорогою Вінниця – Житомир. Знаходиться Стрижавка в п’яти кілометрах від Вінниці. Доїхати до селища можна власним транспортом або автобусами, котрі їдуть в цьому напрямку.

За даними з різних відкритих джерел, десять тисяч людей будували цю ставку, а після завершення робіт їх всіх знищили. Окрім того, Гітлер консультувався з чотирьохсот магами та екстрасенсами, коли вибирав це місце. Дослідники не радять відвідувати «Вервольф» через дуже погану енергетику.

У березні 1944 року під час наступу частин Червоної армії фашисти, відступаючи, підірвали всі комунікації ставки.

Наразі від колись потужного комплексу, що складався з понад вісімдесяти зовнішніх будівель, кількох підземних бункерів, залишилися лише величезні купи бетону.

На території «Вервольфу» є меморіальний комплекс пам’яті жертвам фашизму, діє виставка військової техніки та зброї часів Другої світової війни, а також проводяться екскурсії.

Тюрма на Лонцького

Тюрьма на Лонцького

Музей-меморіал «Тюрма на Лонцького» знаходиться у Львові на вулиці Степана Бандери, 1 (ріг вулиць Бандери та Коперника). Графік роботи музею: з понеділка по п’ятницю з 10 до 19 години, а в неділю з 10 до 17 години. Вхід та екскурсія безкоштовні. Екскурсії для груп понад десять людей проводять за попереднім записом.

Цей музей у двадцятому столітті був політичною в’язницею, що використовувалася польською, радянською та нацистською владою.

Саме тут під час Львівського процесу 1936 року знаходилися Ярослав Стецько та Степан Бандера.

У 1941 році, незважаючи на те, що в’язниця була розрахована на півтори тисячі чоловік, тут знаходилося набагато більше ув’язнених.

Як розповідають історики, в червні у Львові за кілька днів розстріляли понад чотирьох тисяч людей. З яких тисяча шістсот вісімдесят одна людина були місцеві жителі. Частину тіл поховали у дворі в’язниці.

Цитадель

Цитадель

У центрі Львова розташована Цитадель, яка оточена вулицями Каліча Гора, Глібова, Драгоманова, Грабовського.

На сьогодні тут діє п’ятизірковий готель і ресторан, а під час Другої світової війни був концентраційний табір для військовополонених «Шталаг 328». У цьому таборі знищили сто сорок тисяч людей.

Львівську цитадель збудували ще в 1856 році. Складається фортифікаційна споруда з чотирьох веж-бастіонів і триповерхової будівлі казарми. Одна з веж фортеці називається «Вежа смерті», адже тут знаходилися приміщення для допитів і камери смертників.


Ми продовжимо знайомити вас з таємничими місцями України в наступних публікаціях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#подорожі #місця #містика #таємниці #бабиняр #прип_ять #чорнобильськазона #ставкагітлера #вервольф #тюрьманалонцького #цитадель #україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...