16:43, 26 червня 2018 р.
Де та як дозволено рибалити на Полтавщині
Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області просить звернути увагу рибалок-любителів на правила любительського та спортивного лову.
Не всі рибалки знають, де можна ловити рибу або раків, на яких водоймах. Тому Полтавський рибопатруль підготував перелік водойм, де заборонено це робити цілий рік, не залежно від нересту.
Заборонені ділянки для лову риби в річках Полтавській області:
- р. Ворскла — на ділянці від гирла до гужового мосту біля міста Кобеляки;
- р. Псел — на ділянці від гирла до залізничного мосту через цю річку біля станції Потоки.
Заборонені ділянки для лову рибина Кременчуцькому водосховищі:
- Сульська затока — від острова «Жовнинська круча» — село Мозоліївка вгору до гирла річки Сула.
Заборонені ділянки для лову риби на Кам’янському водосховищі:
- у Ворсклянській затоці: Кишеньковське лісництво, с. Великий Курган, від нього – на лівий берег (колишнє с. Вереміївка), далі вгору до шосейного мосту на трасі «Світлогорськ – Кобеляки» біля с. Лучки;
- на відстані 10 км вниз від греблі Кременчуцької ГЕС;
- у відрозі ріки Псел від нижнього закінчення острова Волчек у районі колишнього села Редути догори, паралельно до суднового ходу, на русловий маяк біля гирла р. Псел і до створу №9.
— На всіх водоймах області діють єдині правила для рибаків, — уточнює головний спеціаліст відділу іхтіології та регулювання рибальства Полтавського рибоохоронного патруля — заслужений іхтіолог Юрій Ярцев. — Добова норма вилову риби на одну особу за одну добу перебування на водоймі – 3 кг, а раків не більше – 30 шт. Якщо ж вага рибини більше 5 кг, то вона ваша. На водоймах, закріплених за громадськими об’єднаннями, добова норма вилову риби на одну особу за добу перебування на водоймі становить 5 кг., раків – 50 штук.
Яким способом можна рибалити?
На водоймах загального користування — з берега або з човна. Згідно цієї умови дозволяється користуватися вудками всіх видів, із загальною кількістю гачків не більше 5 на рибалку, та спінінгом.
На водоймах, що надані громадським об’єднанням для організації любительського рибальства з берега або човна вудками усіх видів із загальною кількістю гачків не більше 10 на рибалку і спінінгом, за наявності членського квитка. Дітям до 16 років дозволяється рибалити тільки з берега.
Право на безоплатне рибальство на водоймах, де впроваджено платне рибальство, а також на тих, що закріплені за громадськими об’єднаннями, надається (за наявності відповідного посвідчення):
- інвалідам I та II груп;
- учасникам війни та збройних конфліктів;
- учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС I та II категорій, а також дітям до 16 років.
Любителям підводного полювання слід пам’ятати, за яких умов дозволяється рибалити. Про це говориться в пункті 4.3 Правил любительського та спортивного рибальства:
- Можна рибалити гарпунними рушницями без застосування аквалангів та інших автономних дихальних приладів;
- Дозволяється ловити рибу на ділянках водойм, визначених органами рибоохорони для проведення любительського рибальства;
- Все це можливе лише при наявності посвідчення підводного мисливця.
Полтавський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватись встановлених правил рибальства. Якщо ви помітили порушення — прохання терміново повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу» лінію: 0-800-50-52-50 або на «гарячу» лінію рибоохоронного патруля Полтавщини: 050-747-25-79 та 096-907-50-08.
Полтавський рибоохоронний патруль
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:53
Вчора
10:39
Вчора
20:25
27 грудня
Оголошення
17:00, Сьогодні
10:02, 17 грудня
44
14:16, 16 грудня
9
live comments feed...