15:47, 3 липня 2018 р.
Надійне джерело
Містичні та загадкові місця України (частина третя)
Ми продовжуємо знайомити наших читачів із доісторичними виникненнями та пам’ятниками невідомого походження в Україні, що варто відвідати, хоча б раз у житті.
Етнографічний музей «Древлянське село»
У селі Селезівка Житомирської області є унікальний музей під відкритим небом «Древлянське село». Як запевняють працівники комплексу, в музеї немає нічого вигаданого, все це історія, що відкриває сторінки життя предків.
У цьому місці знаходиться безліч каменів, які є символом віри. «Камінь любові» може похвалитися тайнами та чутками про чудеса, адже, кажуть, що він допомагає безплідним жінкам завагітніти.
Окрім того, на території заповідника створено ряд маршрутів, які ведуть до святих джерел, столітніх дубів, поховань древніх предків.
Святилище-обсерваторія
Святилище обсерваторія
У південній частині острова Хортиця, що розташований у Запоріжжі, знаходиться величезне давнє святилище, котре знайшли під час археологічних розкопок. Це святилище, крім свого релігійного значення, мало і астрологічне призначення.
Як стверджують дослідники, святилище-обсерваторію створили у другому тисячолітті до нашої ери та використовували протягом тисячі років. Стародавній храм складається з двох кіл – великого Сонячного та малого Місячного.
У цьому місці стародавні люди поклонялися Місяцю, Сонцю та зіркам, а наразі старовіри проводять тут свої ритуали, прославляють своїх богів.
Скельний храм
На території села Буша Вінницької області розташовано заповідник, у якому є древній скельний храм, який вирубали в кам’яних породах багато століть назад.
Вчені так і не прийшли до єдиної думки, хто є творцем цього об’єкта. За однією версією, «будівництво» скельного храму датується другим-п’ятим століттями нашої ери, а за іншими – одинадцятим-шістнадцятим століттями.
Загадковий малюнок з досі «непрочитаним» зображенням прикрашає вхід в храм: тварина, що схожа на оленя, стоїть на невеликому підвищенні, а біля нього молиться людина, схилившись під деревом. Є версія, що ця кам’яна картина зображує скорботу за померлими.
Як говорять дослідники, храм – унікальна знахідка для всього світу. Багатьох туристів і любителів різноманітних нетрадиційних вірувань привертає увагу цей храм, загадку якого так ніхто і не розгадав.
Скіфський курган «Товста могила»
У Покрові Дніпропетровської області знайшли два поховання скіфських вождів зі слугами, кіньми, зброєю та сотнями прикрас зі скіфського золота.
У 1971 році під час розкопок з третьої спроби довели, що це дійсно справжнє скіфське поховання. Під час складних робіт дослідникизнайшли гробниці, в яких виявили скіфське золото, а також неушкоджене поховання молодої скіфської жінки і дитини, що вражало розкішшю обробки та достатком предметів із золота.
Окрім того, саме в Товстій могилі знайшли знамениту золоту пектораль, яку деякі вчені вважають зашифрованим посланням скіфів. Багато містичних історій і легенд існують, пов’язаних з пектораллю, про те, як духи скіфів не підпускали до своїх скарбів.
Тустань
У селі Урич Львівської області знаходиться заповідник, у якому можна побачити залишки середньовічної фортеці Тустань, що чотири століття захищала кордони від загарбників. Зруйнували фортецю татаро-монголи.
Історичним фактом є спорудження цієї фортеці, проте досі існує загадка, що було на цьому місці до неї. Адже різні артефакти, дивні знаки на скелях свідчать, що це місце мало культове значення для людей, які жили тут.
Богом Сонця називають зображення обличчя на камені, що знаходиться поблизу фортеці. Це місце здавна вважається енергетичною аномалією. До того ж, існує думка, що древні слов’яни тут поклонялися своїм божествам.
Окрім того, в різних куточках скель є так звані солярні знаки, котрі можна побачити лише в певний час доби.
Ми продовжимо знайомити вас з таємничими місцями України в наступних публікаціях.
Нагадаємо, Містичні та загадкові місця України частина перша та друга.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
21:40
12 січня
18:25
12 січня
ТОП новини
Оголошення
11:32, 10 січня
23:56, 3 січня
11:32, 10 січня
11:32, 10 січня
18:54, 31 грудня 2024 р.
live comments feed...