17:27, 24 жовтня 2018 р.
Надійне джерело
Представники ТЕЦ просили дозвіл на викиди: обклали мешканців "блінами", а датчики сказали не встановлять
Така собі зовнішньо спокійна, але внутрішьо напружена ситуація склалася на громадських обговореннях сьогодні у Кременчуці. Це ТЕЦ згідно законодавства проводило громадські слухання у зв’язку з встановленим законом України відокремленням ТЕЦ від ПАТ «Полтаваобленерго».
Розпочалося все з презентації причин такого роз’єднання і пояснення, що метою заходу є отримання дозволів на викиди. Дозвіл у них вже був отриманий у 2017 році на 7 років. Тоді, варто нагадати, кременчужани були погано поінформовані ситуацією і не всі, хто бажав заперечити це зробили.
Але доля склалася так, що підприємство знову змушене отримувати дозволи на викиди через реорганізацію. Тож сьогодні на обговорення мешканці прийшли не з порожніми руками, а з нотатками, у яких було безліч питань та зауважень.
Так представник громадської організації з питань охорони природи Кременчука наполегливо намагався отримати чітку відповідь від головного технолога підприємства про те, на яку кількість викидів вони бажають отримати дозвіл. У відповідь лунали заплутані технічні терміни та цифри. Але громадського активіста вони не лякали, бо він на цьому розумівся. Він наполягав на конкретиці. Це, вочевидь, почало дратувати представника підприємства.
Так він почав гучно видихати, а потім так і сказав:
«Блін!», - а потім вибачився за емоції. Але слово не горобець.
Далі присутні цікавилися тим, скільки використовується мазуту. А його на рік було 197, 150 та 118 тисяч тон з 2016 по 18 роки.
І як пояснили представники ТЕЦ, від мазуту вони не можуть відмовитися через економічні показники. А проблема в тому, що відшкодування вартості продукту йде не по передоплаті, а з відтермінуванням.
Так підприємство не може дозволити собі закупівлю газу, а тільки закупівлю Мазуту від нафтопереробного заводу, який єдиний працює з ними на умовах такого ж відтермінування.
Також він пояснив, що за проектом передбачено можливість ТЕЦ працювати як 100% на газу так і 100% на мазуті. Але їм не вигідна робота на газу. Тому від мазуту не відмовляться
Далі депутат міськради Олександр Роженко запитав, чи можливе скорочення використання у 2019 році мазуту на 50 %.
У відповідь почув відповідь керівника ТЕЦ Олексія Олексієнко, який вирішив поіронізувати, мовляв що це теж, що вимагати встановлення «Шатлу» на майданчику підприємства.
Роженко зауважив, що мова про безпеку життєдіяльності кременчужан і ніякої паралелі з космосом немає у цьому питанні.
Далі виступила кременчужанка, яка пройшлася по цифрам, указаним у документах. На думку жінки, вони мають кілька порушень, наприклад не враховано реальні метеорологічні показники, не враховані усі джерела викидів. Не фраховані дійсні фонові показники вимірювальних постів.
Дуже цікавим був той факт, що по закону підприємство має повідомляти про свою діяльність та викиди у місцевих ЗМІ. Але, ймовірно навмисно, ТЕЦ дало оприлюднення інформації в Полтавському виданні, якого немає у Кременчуці.
Депутат Оксана Піддубна зауважила, що екологічна інспекція рекомендувала встановити на підприємствах автоматичні системи контролю викидів у повітря.
На це пан Олексієнко відповів, що в Україні такої автоматизації немає – не існує.
Головний технолог пояснив, що у них труба 180 метрів і технічно не можливо встановити на них датчики.
Також на питання Піддубної, чи відповідає мазут сертифікатам, щоб уникнути збільшення викидів підтвердили якість.
Також громадські активісти і підловлювали представника розробника проекту на тому, чи враховували вони державні нормативи, на що ті плуталися у відповідях.
Також стало зрозуміло що в проекті вказані розрахункові концентрації викидів у повітрі, а не дійсні, які присутні на прилеглій території підприємтсва. Тобто викиди, наприклад по SО2 насправді 026-0,27, а в матеріалах вказано 0,06-0,07.
В Програмі не враховано і заходи, які приймаються при сповіщенні нестандартних метеорологічних умов.
Депутат Роженко зауважив, що у ТЕЦ одна єдина труба і програмою передбачено встановлення датчика на трубі.
Руслан Ульянов просив, щоб ТЕЦ щотижнево, а не щоквартально повідомляла про викиди міськвиконкому.
На вимогу атовців предстаники дали відпвідь, що вони не встановлять датчики, але вивчать питання.
Так стало зрозуміло, що ТЕЦ не вимірює бензопирен, бо вважає, що закон не зобов’язує його вимірювати такі елементи. Але екологи наполягали, що його мають вимірювати.
Люди заявляли, що в Кременчуці збільшилися захворювання раком. При всьому цьому представник розробника не проживає у Кременчуці.
Представники ТЕЦ обіцяли внести усе до протоколу.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:05
Вчора
16:34
31 грудня 2024 р.
ТОП новини
Оголошення
17:59, 26 грудня 2024 р.
17:59, 26 грудня 2024 р.
17:31, 20 грудня 2024 р.
17:59, 26 грудня 2024 р.
17:59, 26 грудня 2024 р.
live comments feed...