• Головна
  • Літня спека: як пережити та чого слід уникати
12:00, 2 червня 2019 р.
Надійне джерело

Літня спека: як пережити та чого слід уникати

Літня спека: як пережити та чого слід уникати

Літо - це не лише час відпусток і канікул, а й пора року, коли люди потерпають від спеки: хтось охолоджується у душі, а хтось ковтає пігулки та не може вийти з будинку, у когось підвищується тиск, а хтось після купань та морозива ліікує хворе горло.

Що треба пам'ятати аби не нашкодити своєму організму, коли на термометрі більше 30 градусів.

По-перше, вдягайте відкриті й легкі речі з натуральних тканин світлих кольорів. Та не забувайте про головний убір. Взуття має бути максимально зручним.

Як харчуватися та що пити

Лікарі радять пити негазовану мінеральну воду, соки без цукру і будь-яких інших добавок, компоти, морси, зелений або трав’яний чаї невеликими порціями по 100-150 мл. Якщо збирайтеся на прогулянку – прихопіть з собою пляшечку води.

Напої не мають бути з холодильника, бо так можна підхопити ангіну. Також відмовтеся від солодкої газованої води, молока, кави, алкоголю.

Надавайте перевагу фруктам і овочам замість м'яса, жирної, смаженої, копченої їжі.

Задуха у квартирі – швидка допомога

Зволожте повітря - мийте підлогу, користуйтеся пульверизатором чи розвісьте у кімнаті вологе простирадло, а вікна - зашторте. Також приймайте прохолодний або контрастний душ, обтирайтеся вологим рушником. Намагайтеся уникати фізичних навантажень.

Ліки? Обов'язково!

Носіть з собою медичні засоби. «Сердечникам» слід прихопити препарати нітрогліцерину на випадок приступу стенокардії, препарат для зниження тиску, а також препарати більш широкого вжитку - валідол, корвалол тощо.

Здорові люди можуть обмежитися валідолом, корвалолом та нашатирним спиртом. Також не зайвим будуть вологі серветки та пляшечка з водою.

Правила купання

На вулиці спека, а ви нарешті дісталися озера чи річки. Пам'ятайте, одразу не плигайте у воду, краще охолоньте у затінку, адже температура води значно менша ніж вашого тіла. А перепад температур може призвести до гіпертонічного кризу чи загострення ішемічної хвороби серця. Також не варто довго перебувати у воді - 10-15 хвилин і вийти на берег.

До спортзалу - зась

Краще зведіть до мінімуму усі фізичні навантаження, надавайте перевагу плаванню, бадмінтону, пляжному волейболу тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#літо #спека #їжа #купання #одяг #правила
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...