12:48, 26 червня 2019 р.
Надійне джерело
На кременчуцькому пляжі відпочивальників навчали як робити реанімацію потопельнику
Сьогодні, 26 червня, на міському пляжі водолази-рятувальники з водолазної станції, медики-інструктори Кременчуцького об'єднання Спілки самаритян України та інспектори ДСНС провели показове навчання для відпочивальників.
Присутнім пояснили як витягти людину, що тоне з води та надати їй допомогу. А журналісти поцікавилися у водолазів куди телефонувати якщо бачите, що хтось тоне та як швидко рятувальний катер прибуде на місце.
Найчастіше тонуть люди, які купаються в нетверезому стані, плигають у водойму, де не знають дна або якщо у людини сталися судоми чи серцевий напад, діляться водолази.
Отже, якщо ви помітили, що людина тоне, то підпливіть ззаду й беріть потопельника під пахви чи за волосся. Якщо потопельник починає вас хапати - виставте у воді коліно вперед та намагайтеся захопити його зі спини. Також коли "буксуєте" потопельника до берега його рот і ніс мають перебувати над водою.
Коли вже витягли потерпілого з води, слід перевернути потопельника й покласти на своє зігнуте коліно. Тіло того, кого рятуєте, має лежати так, щоб ваше коліно знаходилося нижче його ребер, тобто на животі. Потім натискайте на спину, щоб з рота й дихальних шляхів потерпілого витекла вода.
Вкладіть його на спину, підклавши валик з рушника чи простирадла під шию, й очистіть його рот від мулу, піску тощо.
Перевірте чи є дихання протягом 10 секунд. Якщо дихання є, переверніть потерпілого на бік, зігнувши його ногу в коліні та натиснувши на зігнуте коліно.
Слідкуйте, щоб дихальні шляхи були вільні, а голова лежала низько. Наглядайте за потерпілим, накривши його простирадлом. Перебувайте поруч з ним поки не приїде швидка.
Якщо людина не дихає й пульс не відчувається, то виконайте попередні маніпуляції. Потім вам буде необхідно зробити легенево-серцеву реанімацію.
Потерпілий нехай лежить на спині, а ви накрийте його рот хусткою, затисніть його ніс пальцями та зробіть вдих. Одразу відхиліться, бо з легень може вилитись вода.
Зробіть ще один вдих та прокачайте 30 разів непрямий масаж серця на витягнутих руках натискаючи з силою на грудину, при цьому схрестіть долоні – ваш великий палець має «дивитися» на горло людини.
Після 30 разів – два вдихи. Такі дії слід проводити поки не приїде швидка або поки людина не прийде в свідомість. Самостійно, без тренувань, проводити такі дії тривалий час важко, тож покличте когось на допомогу аби вас підмінили.
Водолази застерігають: не запливайте самі на великі дистанції далеко від берега, хтось на березі має слідкувати за вами, не плигайте у воду, якщо не знаєте яке дно, не плавайте у нетверезому стані.
"Людина коли тоне - мовчить, а не кличе на допомогу. Там відлік йде на секунди, тому краще, якщо людину до приїзду рятувальників почнуть реанімувати ті, що поруч", - каже Анатолій, водолаз-рятувальник Кременчуцької водолазно-рятувальної станції.
У водолазів катер розвиває на воді гарну швидкість, тож водолази прибудуть за лічені секунди, якщо подія відбувається на Дніпрі.
Якщо ж тоне хтось на Кагамлику чи Петрівці, то рятувальники їдуть туди на автомобілі, наприклад, на Петрівку вони прибудуть за 20 хвилин, на Кагамлик - швидше.
А от телефонувати швидше до чергового "101". Можна дзвонити й на міський телефон: (05366) 3-11-07.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Касети для розсади — легкий спосіб вирощування рослин
Новини компаній
17:05
21 січня
18:00
20 січня
ТОП новини
Оголошення
11:32, 10 січня
11:32, 10 січня
11:32, 10 січня
11:32, 10 січня
11:32, 10 січня
live comments feed...