
09:16, 26 липня 2020 р.
Надійне джерело
Сьогодні 6-та річниця вбивства Олега Бабаєва: суд досі триває

26 липня шість п'ять років тому близько 10-ї години ранку був вбитий Олег Бабаєв, який тоді займав посаду мера Кременчука.
Тоді, у теплий літній день очільник міста викидав сміття біля баків по вул. Сумській, де у нього вистрелили. Від вогнепального поранення Олег Бабаєв помер на місці.

Пан Бабаєв був улюбленцем містян й наразі залишається для них найкращим мером на всі часи. Тоді у далекому 2014-му в місті було оголошено чотириденну жалобу.
А 29 липня з тілом убитого містяни три години прощалися. Труну проводжали під оплески й скандування вдячних людей. Його поховали на Новореївському кладовищі, а в честь загиблого назвали центральний сквер та поставили у ньому пам'ятник.


Олег Бабаєв у 1982 році вступив до Мінського вищого військово-політичного училища, яке з відзнакою закінчив у 1986 році.
Далі 10 років служив у армії — на Далекому Сході, потім у Чехословацькій Соціалістичній Республіці. Після виведення радянських військ з останньої, був направлений у Київ, де на початку 1990-х набув українського громадянства.
З 1998 року очолив правління ПАТ «Кременчукм’ясо». У 2000 році він закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Фінанси» та здобув кваліфікацію економіста. А з листопада 2010 по 26 липня 2014 року займав посаду міського голови Кременчука.
Наразі через шість років кримінальна справа у вбивстві мера так і не закрита, а судова тяганина триває й досі.
15 жовтня 2019 року в Крюківському райсуді, в режимі відеоконференції проводилось засідання Гадяцького районного суду в справі вбивства судді Олександр Лободенка і мера Кременчука Олега Бабаєва.
Днями під час розгляду резонансної справи справу Пасічного було виділено в окреме кримінальне провадження.
Ігор Пасічний зробив зізнання та уклав угоду з прокуратурою. Суд виніс обвинувальний вирок та засудив його до 10 років позбавлення волі.
З 22 липня 2020 року в районному суді Гадяча продовжили розгляд справи про вбивство Бабаєва. У справі залишаються троє підсудних.
Європейський суд з прав людини 24 червня 2020 року, розглянув заяву Ігоря Куника, одного з підсудних.
Він заарештований вже більше 5 років і 8 місяців. В рішенні наголосили, що кожен затриманий або ув'язнений під варту, має право на судовий розгляд впродовж розумного терміну або на звільнення до суду.
Тому затриманий Ігор Куник отримає 5 тисяч євро компенсації за порушення його прав, що стосується надмірного тримання під вартою.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:45
29 квітня
15:00
28 квітня
ТОП новини
Оголошення
13:42, Вчора
7
16:58, 27 квітня
9
09:15, 21 квітня
07:55, 24 квітня
21:41, 24 квітня
live comments feed...