• Головна
  • Дифтерія у Кременчуці: лікарі прогнозують спалах епідемії та закликають громадян вакцинуватися
08:12, 18 серпня 2019 р.
Надійне джерело

Дифтерія у Кременчуці: лікарі прогнозують спалах епідемії та закликають громадян вакцинуватися

Дифтерія у Кременчуці: лікарі прогнозують спалах епідемії та закликають громадян вакцинуватися

З початку 2019 року в Україні зареєстровано два випадки захворювання на дифтерію. Імунологи та лікарі наголошують на необхідності вакцинації, адже у майбутньому ймовірний спалах епідемії. Про необхідність вакцинації містянам пояснювали Лариса Коровіна - міський лікар-епідеміолог та Надія Боровик - міський лікар-педіатр.

За їх словами Лариси Коровіної, у Кременчуці останній випадок зареєстровано у 2006 році, однак це зовсім не значить, що немає ризиків захворіти на дифтерію.

Адже, по-перше, ця інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, по-друге, може протікати безсимптомно, а по-третє, більшість з оточуючих є носіями коринебактерії дифтерії. Так, на одного захворілого припадає 5 носіїв.

Носії не мають клінічних ознак хвороби. Крім того, носієм може бути будь-яка людина, що щеплена від дифтерії, а ті хто не щеплений та не мають імунітету - хворіють. Аби з'ясувати чи є ви носієм, слід пройти лабораторне дослідження.

Ознаки хвороби проявляються як ангіна: біль у горлі, збільшені лімфовузли, сірий наліт на мигдалинах, утруднене дихання, іноді "гавкаючий" кашель.

Однак через токсини, які виділяються бактеріями, блокують дію нервових рецепторів, тому людина не відчуває болю й звертається до лікаря вже з ознаками дихальної недостатності.

Також ендотоксини бактерій блокують розмноження білка в клітинах, що призводить до незворотних змін з боку серця й нирок. Тому з однієї тисячі хворих п'ятдесят осіб помирають.

Втім, з вакцинацією від кашлюка, дифтерії та правця як і з іншими хворобами в українців ще не все гаразд, оскільки необхідного рівня серед дітей у 95% ще не досягнуто.

Пам'ятайте!  Щодо дифтерії та правця імунітет зберігається лише на 10 років, тому лікарі радять робити ревакцинацію - повторне введення вакцини кожні 10 років. Тому якщо вам вкололи останню дозу в 16 років, а вам зараз 30, то це не означає, що у вас є імунітет від цих хвороб.

Крім того, у разі якщо вас раніше не вакцинували, то треба зробити як мінімум три щеплення вакциною АДП-М – спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців після другої – третя.

Також закуплені вакцини перевірені ВООЗ чи пройшли через американську FTA та абсолютно безпечні, запевнила в. о. міністра.

За даними МОЗ, у 2018 році вакцинованих від кашлюка, дифтерії та правця однорічних дітей було лише 67,5%. Для порівняння у 2016-му було вакциновано лише 21%.

Від гепатиту В вакциновано 65,2% (28,8% у 2016 році), від кору, паротиту, краснухи — 91% (44,5% у 2016 році, від поліомієліту - 69,2% (у 2016 році — 60,8%), від туберкульозу — 84% (у 2016 році — 72,3%).

Раніше ми писали, що ревакцинація для дорослих обов'язкова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дифтерія #щеплення #хвороба #лікарі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...