10:43, 22 серпня 2019 р.
Надійне джерело
У Кременчуці пів року не звітуються перед народом, за вбивство отруйними викидами
У Кременчуці вже кілька років мешканці міста чманіють від викидів. Повітря стало отруйним, а разом з ним і грунт і підземні води.На річку Дніпро, та інші теж надії немає - вони також потерпають від окремого, всеукраїнського екологічного лиха.
Ще у далекому 2015 році, після скасування післямайданівською владою усіх контролюючих повноважень екологічних служб у країні, Кременчук накрила отрута. Щоправда, як і всі промислові міста України.
Кременчужани на бездіяльність влади перекрили дороги. Тоді кремезні тітушки від промислових підприємств вийшли назустріч жінкам, бабусям, дітям, простим мешканцям міста.
Далі кременчужани збиралися на пікети, вимагали у влади діяти.
Ледь достукалися і у місті провели експертизу.
Виявилося - за 5 років вміст викидів збільшився у неймовірну кількість разів.
У зв’язку з тим, що котли філії Кременчуцької ТЕЦ в останні роки переважно працювали на мазуті, кількість викидів в атмосферу за п’ять років значно зросла: оксиду вуглецю – в 116 разів, ванадію – в 185 разів, речовин у вигляді суспендованих – у 183 рази, азоту оксид – у 10 разів, сірки діоксид – у 68 разів.
На ПАТ «КЗТВ» за цей період також спостерігається тенденція збільшення викидів забруднюючих речовин в атмосферу міста: оксиду вуглецю – в 12 разів, діоксиду сірки – в 6 разів.
Показники збільшення захворюваності серед дітей вражають.
У Міністерстві охорони здоров'я підтвердили вплив викидів в атмосферне повітря підприємств на загальні показники захворюваності населення, в тому числі на онкологічні. Коефіцієнт дії шкідливих речовин склав 1,72 при нормі менше 1,0. Таким чином, викиди шкідливих речовин впливають на стан здоров'я та умови життя кременчужан, - таку відповідь надав заступник Міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський, надіслану представнику уповноваженого з прав людини на запит кременчужанки Анни Бутової.
Відтак у відповідь на звинувачення активістів, що влада бездіє і прикриває підприємства забруднювачі, було прийнято рішення на екологічній комісії про те, що виконком звітуватиме про хід своїх дій у напрямку боротьби проти викидів.
ТОж на сайті завели таку собі сторінку-щоденник дій: Координація діяльності у галузі охорони навколишнього середовища
Тож з 2017 року на цій сторінці постійно з'являлися дописи про дії, вчинені у той чи інший період. Тексту дуже багато.
Там і про висновки інституту Марзєєва, що викиди прямолінійно викликають онкологію. Там і про наради, під час яких керівники підприємств зухвало заявляли, що вони і далі будуть труїти населення, адже уряд зняв з них будь-яку відповідальність. Там і про те, що все що вдалося, поштрафувати підприємства на суми від 38 гривень до пару тисяч.
Там йшлося про направлення у 2018 році справи до поліції.
До речі, справу нове керівництво вже не нової поліції, затримує. Наче направили на експертизу до Харкова. Там єдина організація має змогу надавати судові експертизи. Але за словами керівника поліції, експерти зайняті, тож коли звільняться, тоді і дадуть експертизу. Справа зависла...
А тим часом Кременчужан труять так, аж Фейсбук шумить.
Мешканці міста благають про допомогу... Бо дуже хворіють.
І ось, виявляється, що вже 5 місяців поспіль влада не звітується про заходи.
Таке, наче немає про що звітуватися. Ось скрін з сайту за 2019 рік:
У мерії повідсилали листи на основні підприємства забруднювачі, один лист з запитом - в поліцію. І все... Сидять, чекають... Мабуть - коли кременчужан як тарганів виведуть з міста.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
21:40
12 січня
18:25
12 січня
ТОП новини
Оголошення
11:32, 10 січня
23:56, 3 січня
11:32, 10 січня
11:32, 10 січня
18:54, 31 грудня 2024 р.
live comments feed...