09:31, 24 грудня 2019 р.
Надійне джерело
Як вибрати якісну гірлянду, розповіла Держпродспоживслужба Полтавської області
Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області розповідає, як треба обирати новорічну гірлянду!
Нагадують спеціалісти, що електрична гірлянда відноситься до групи пожежонебезпечних, тому головне тут — не дизайн, а безпека! Адже немалу частку “новорічних” пожеж провокує саме святкова ілюмінація.
Вирушаючи купувати гірлянду, відразу розумійте — вона так чи інакше буде китайською. Але Китай дуже різний.
На що ж звертати увагу при виборі гірлянди!
МАРКУВАННЯ.
Обов’язково повинно бути зазначено:
– назва продукції;
– тип гірлянди (ялинкова, для домашнього інтер’єра, вулична та ін..);
– рекомендації щодо напруги, потужність, тип ламп, клас захисту та ін.;
– дата виробництва
– реквізити виробника;
– реквізити імпортера (за наявності)інформація щодо виробника,
– знак відповідності вимогам Технічних регламентів, інформація щодо сертифікації (за наявності)
Варто запитати у продавця наявність декларації про відповідність на товар, перевірити, чи є на коробці інструкція українською мовою.
До відому, на гірлянди розповсюджується дія Технічного регламенту безпеки низьковольтного обладнання та Технічного регламенту електромагнітної сумісності обладнання.
Якщо ж на пакуванні вказано лише «made in China» – радимо вам звернутися до іншого магазину.
ЧИТАЙТЕ ІНСТРУКЦІЮ.
Адже перше, що вас має зацікавити — вулична гірлянда чи хатня? Ілюмінацію для закритих приміщень у жодному разі не можна використовувати надворі. Пластик, не розрахований на холоди, лусне, у негерметичні лампочки потрапить волога, а в результаті — закорочення дротів. І добре, якщо згорить лише гірлянда.
Ілюмінацію для вулиці — не варто використовувати у закритому приміщенні. Як варіант, виробник міг заощадити на екологічності пластмаси, безпечна на холоді — у теплі вона здатна на шкідливі випари.
Утім, існують гірлянди, придатні для використання як на вулиці, так і в квартирі. Про це виробник пише в інструкції приблизно так: використання внутрішнє і зовнішнє.
На упаковці має бути вказано клас захисту: ІР **. Чим вищі цифри — тим краще гірлянда захищена від пилу, вологи і води. У вуличних гірлянд клас захисту повинен бути не нижчим за ІР 44. Індекс IP65 – універсальний варіант. Така гірлянда однаково добре підходить для розміщення як всередині будинку, так і поза нього.
Це ж відноситься і до продукції, маркованої IP40 – універсальність. Але в плані температурного діапазону застосування такі гірлянди «слабкіше». Фахівці не рекомендують їх придбавати для регіонів, де у новорічні свята сильні морози – не рідкість.
ВИЛКА І АДАПТЕР.
У якісної гірлянди мають бути якісна вилка і адаптер. Благенька вилка з тоненькими штирями через поганий контакт із розеткою буде грітися і може навіть зайнятися та спровокувати пожежу. Адаптер (невелика прямокутна коробочка, на якій монтують кнопку перемикання сценаріїв ілюмінації) надзвичайно важлива річ для безпеки гірлянди.
Адаптер зменшує напругу. Світлодіодам на звичайній ялинковій гірлянді досить напруги 5-6 вольт. А в розетці маємо 220 вольт. Відчуваєте різницю?Обираючи гірлянду — помацайте адаптер руками. Якщо коробочка вгинається під пальцями — ненадійному пластику довіряти не варто.
ДРОТИ І КОНТАКТИ
Перевіряйте контакти — місця з’єднань мають бути добре ізольованими і міцно закріпленими. Не соромтеся зігнути дріт гірлянди і навіть, легенько смикнути. Нехай неякісний крам зламається ще в магазині!
Довжина дроту між вилкою і останнім освітлювальним приладом в ланцюзі (лампочкою) повинна бути, як мінімум, 1,5 м. Це одна з вимог безпеки на випадок загоряння.
Найкраще віддати перевагу гірляндам, які мають потужність близько 65 ват, а лампочки з напругою близько 26 вольт.
СЕРТИФІКАТ ЯКОСТІ
Обов’язковій сертифікації гірлянди не підлягають, проте виробники, які гарантують якість свого товару проходять цю процедуру добровільно.
Якщо маєте час і натхнення, попросіть у продавця — сертифікат якості. У більшості випадків вам відмовлять по тій простій причині, що його в них не має. Однак, є спосіб переконатись у якості товару і без скандалу. Роздивляйтесь упаковку і читайте інструкцію. На товарі вартому довіри ви знайдете букви СЄ — це європейський сертифікат якості.
Він свідчить, що гірлянду таки перевірили в сертифікованій лабораторії — аналізували, підпалювали, плавили, — і дійшли висновку, що вона безпечна для людей, майна і довкілля. Її можна продавати в Європі, і у нас, звісно, теж.
І насамкінець, потрібно обов’язково перевірити гірлянди на справність на місті, а не вдома! А от, прийшовши додому, не слід одразу вмикати: гірлянда має «зігрітися» після морозу.
Що ж робити, коли недоліки ви розгледіли лише вдома? Знайте, що відповідно до статті 8 Закону України «Про захист прав споживачів», споживач має право обміняти непродовольчий товар невідповідної якості на аналогічний у продавця, у якого було його куплено.
Буває і так, що покупка не влаштовує споживача за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром чи ще з якоїсь причини не може бути ним використана, товар також підлягає обміну чи поверненню. Відповідно до статті 9 Закону України «Про захист прав споживачів» покупець має право повернути витрачені кошти чи обміняти такий товар протягом 14 днів, не враховуючи день покупки. Проте обмін товару відбувається лише тоді, якщо він не використовувався і за умови збереження його товарного вигляду, споживчих властивостей, пломб, ярликів і товарного чеку, що підтверджує факт покупки.
Якщо ж все таки ви придбали гірлянду, але не впевнені в безпечності придбаного вами товару, звертайтеся до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області за адресою: Воскресенський узвіз, 7, м. Полтава, 36020, (0532) 60-66-47, e-mail: [email protected], тел. Управління захисту споживачів: (0532) 54-57-59.
Головне управління закликає бути уважними, обережними та пильними під час придбання товарів новорічного асортименту щоб радісно зустріти 2020 рік!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:53
Вчора
10:39
Вчора
20:25
27 грудня
Оголошення
17:59, 26 грудня
17:59, 26 грудня
17:59, 26 грудня
17:59, 26 грудня
17:31, 20 грудня
live comments feed...