14:08, 10 лютого 2020 р.
Надійне джерело
Фальсифікат замість пігулок: на що звертати увагу та куди скаржитися
Ми писали про підпільне виробництво ліків на Полтавщині, яке зупинили СБУ та працівники прокуратури.
За словами медичного юриста Олександра Гришакова, серед фальшивок найчастіше препарати від болю в горлі, ангіни, жарознижувальні, ліки від грипу та зігрівальні мазі. Крім того, часто підробляють антибіотики, антигістамінні й седативні. В основному - це ліки, що коштують до 200 гривень.
Ознаки підробок
- порушена цілісність упаковки,
- нерівний шрифт,
- орфографічні помилки в інструкції.
Також не варто купувати перпарати поза аптекою, за оголошеннями. У аптеці перевіряйте упаковку препарату, термін придатності, номер серії, інструкцію.
ПАМЯТАЙТЕ! Номери партії на первинній та вторинній (внутрішній) упаковці товару мають збігатися. Якщо з'явилися сумніви у якості, то запитайте в аптекаря сертифікат відповідності.
У Державному реєстрі лікарських засобів України за назвою і номером партії можна перевірити визначити, чи не є покупка фальсифікатом. Реєстр оновлюється щодня.
Також зверніть увагу на зовнішній вигляд таблетки: розсипається вона при натисканні чи ні, є у таблетці частинки іншого кольору чи фактури.
Куди звертатися покупцеві?
Відповідно до ст. 8 закону "Про захист прав споживачів" ви можете повернути гроші чи обміняти фальшиві ліки на такі ж.
Ви маєте право звернутися до контролюючих органів Держлікслужби чи до Українського фармацевтичного інституту якості, де буде проведена експертиза препарату.
Інструкція якщо ви купили або виявили фальсифікований засіб:
1. Повідомити провізору ваші підозри щодо фальсифікату. Фармацевт має передати дані до Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Там мають організувати перевірку в аптечному пункті.
2. Фармацевт повинен порівняти засіб та упаковку із зазначеними в листі. У аптеці зобовязані зупинити продаж фальсифікованих ліків та скласти акт про виявлення фальсифікату.
3. Можете письмово повідомити в територіальний підрозділ Національної поліції про факт продажу в аптеці фальсифікату. Вкажіть в заяві перелік документів, назву і кількість препаратів.
4. Вилучений фальсифікат має бути знищений, втім, це можуть зробити відповідні органи тільки за рішенням суду. Заявнику тоді можуть відшкодувати заподіяні збитки.
Ми писали про інструкцію як поскаржитися на медпрацівника.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:05
Вчора
16:34
31 грудня 2024 р.
ТОП новини
Оголошення
17:31, 20 грудня 2024 р.
17:59, 26 грудня 2024 р.
17:59, 26 грудня 2024 р.
17:59, 26 грудня 2024 р.
17:59, 26 грудня 2024 р.
live comments feed...