09:42, 30 березня 2020 р.
Надійне джерело
Кременчужан дурять шахраї: пам'ятка для любителів інтернет-покупок
У п'ятницю, 27 березня, близько 14:30, до поліції звернувся кременчужанин й повідомив про шахрайство.
26 березня, близько 15 години, він перерахував невідомій особі через інтернет-мережу на сайті "Prom.ua" 14999 грн.
Чоловік мав намір купити різний товар, однак товар не отримав. Кошти перерахував через додаток "Приват 24".
27 березня, близько 18:34, до поліції звернулась кременчужанка й повідомила, що хотіла купити велосипед.
Однак невідома особа під приводом продажу велосипеду заволоділа коштами її сина - 6212 грн, які він перерахував на рахунок автора оголошення про продаж велосипеда на сайті "ОLХ".
У суботу, 28 березня, близько 19:48, до поліції звернулась молода кременчужанка й повідомила про шахрайство.
Дівчина перерахувала кошти за оренду квартири в Кременчуці на номера мобільних телефонів. Невідома особа отримала 7 тис. грн та більше не вийшла на звязок.
У суботу 28 березня близько 10:50 звернулась кременчужанка та повідомила про те, що їй надійшло смс-повідомлення з невідомого номеру. У смс вказувалося, що її банківську картку заблоковано й для розблокування потрібно передзвонити за номером вказаним в смс.
Жінка передзвонила й невідома особа випитала у неї анкетні дані. Після дзвінка жінка виявила, що з її банківської картки було знято кошти у сумі 5800 грн.
За заявами відкрито кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 КК України
Що стосується покупок в інтернеті:
- не завжди переваги купівлі в інтернеті - це безпечно і гарантії повернення чи заміни товару майже нульові.
- будь-які покупки в мережі потрібно відправляти-отримувати накладеним платежем або здійснювати їх під час особистої зустрічі. Переплативши від 100 – 300 гривень в відділенні доставки ви точно будете впевнені що товар відповідає тому , що ви бачили на сайті. Такий метод захищає продавця і покупця від можливої афери;
- краще за все не залишайте свій номер (який активований під мобільний банк) в мережі;
- періодично змінюйте ПІН-код банківської картки. Пам'ятайте, що розраховуючись карткою в будь-якому закладі, ваш ПІН-код може фіксувати камера спостереження.
- перевірте продавця промоніторивши його мобільний в мережі, адже часто шахраї навіть не змінюють номери, а «працюють» під одним і тим же весь час, тому в інтернеті про них може бути багато відповідних відгуків;
- завжди ігноруйте дзвінки і SMS з проханням кудись передзвонити або оплатити відправку вашого виграшу. Це надіний спосіб не стати жертвою схеми шахраїв;
- проводьте платежі в інтернеті тільки через авторитетні сайти. Не ризикуйте оплачувати рахунки на незнайомих ресурсах, тим більше, якщо комісія підозріло низька. Це можуть бути сайти-підробки, які є частиною схеми шахрайства по банківській карті.
- якщо ж, вам трапилися шахраї в мережі інтернет і ви втратили гроші, то повернути їх буде дуже важко, але в будь-якому випадку, варто одразу ж направляти заяву на лінію "102" чи до працівників кіберполіції та попередити інших, залишаючи відгуки та мобільний телефон афериста в інтернет.
- у жодному разі не надавайте невідомим особисту інформацію, паролі доступу до картки.
- перевіряйте інформацію про рух коштів тільки через гарячі лінії вашого банку чи в банківському відділенні.
- якщо ви вирішили винайняти житло, та знайшли варіант що вас цікавить перевірте достовірність оголошення, передавайте передоплату тільки коли стовідсотково будете впевнені, що перед вами власник житла або особа, з якою укладено власником помешкання договір про послуги.
Будьте уважні і обережні ! Пам’ятайте у шахраїв одна ціль – заволодіти вашими коштами!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:31
16 січня
11:12
16 січня
19:12
14 січня
ТОП новини
Оголошення
11:32, 10 січня
11:32, 10 січня
11:32, 10 січня
11:32, 10 січня
11:32, 10 січня
live comments feed...