13:45, 16 квітня 2020 р.
Надійне джерело
Били й душили: на Полтавщині хлопчик із реабілітаційного центру потрапив до реанімації. Відео
Другокласника Богдана госпіталізували до реанімації дитячої лікарні Полтави з дитячого Центру соціально-психологічної реабілітації у непритомному стані.
Діагноз - закрита черепно-мозкова травма, стан після механічної асфіксії, численні синці та забої. Хлопчик не може двигати лівою рукою й ногою.
Богдан народився у селі Лука, що в Лохвицькому районі, жив там з двома сестрами та матір'ю. Однак після смерті матері діти юридично стали сиротами, адже їх біологічний батько не має на них прав. Чоловік не був одружений із матір'ю дітей, у свідоцтвах не записаний як батько.
Тому дітей із села забрали до Центру забирають дітей, де усі вихованці залишаються, поки їх не направлять до інтернату чи не усиновлять. На той момент хлопчик фізично був здоровим.
Богдан часто звонив першій вчительці, Наталі Гезун, що залишилася для нього найближчою людиною після матері. Після побиття він теж подзвонив пані Наталі: "Мене сильно побили. Мене душили, в мене болить в животі дуже. Я був у реанімації три дні". Жінка досі згадує той дзвінок дитини із жахом.
Лікарі дитячої лікарні розповіли, що у хлопчика навіть дихання зупинилося і його, фактично, витягали із того світу.
Виявилося, що нападник, який душив та знущався над школярем, теж вихованець реабілітаційного центру, 17-річний Сергій, що має проблеми з психікою.
У поліції Полтави відкрили кримінальне провадження за фактом замаху на вбивство. Підозрюваному неповнолітньому вже обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб. Про це розповів Олександр Рябовол, заступник прокурора Полтави.
За словами керівника Центру соціально-психологічної реабілітації Валентина Гавриленка, Сергій проявляв агресію і раніше, його забирали у лікарню (ймовірно, психіатричну) та лікували препаратами. Останній раз Сергій повернувся до Центру після лікування 12 березня.
За фактом неналежного виконання службових обов'язків працівниками Центру щодо охорони здоров'я та життя дітей дані внесено до ЄРДР ч. 1 ст. 137 ККУ.
У рідному селі вже зібрали кошти на лікування Богдана, адже його чекає довга реабілітація. Його біологічний батько сподівається повернути дітей, однак грошей на адвокатів та експертизи на батьківство у чоловіка немає. До того ж, він вживає алкоголь.
У школі навпаки про сім'ю відгукуються добре, вчителі кажуть, що діти ходили до школи, уроки робили, вчилися у музичній школі, тому претензій до батьків не мали.
29 квітня засідала робоча група, до складу якої увійшли депутати обласної ради, працівники облдержадміністрації та виконавчого апарату обласної ради, створена за розпорядженням голови обласної ради Олександра Біленького для об’єктивного та всебічного аналізу обставин, які зумовили нанесення значних тілесних ушкоджень одним неповнолітнім вихованцем закладу іншому, повідомляють у Полтавській облраді.
7-річний хлопчик нині перебуває у “Полтавській обласній дитячій клінічній лікарні Полтавської обласної ради”. Дитина отримала черепно-мозкову травму, струс головного мозку, забій грудної клітини, закриту травмою живота, множинні садини голови, тулуба та кінцівок. 17-річному підлітку обрано запобіжний засіб у вигляді тримання під вартою на 60 діб.
Члени робочої групи заслухали пояснення директора КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради Валентина Гавриленка. За його словами, кримінальне правопорушення було вчинено вночі 17-річним вихованцем закладу, який неодноразово перебував на обстеженні та лікуванні в обласній клінічній психіатричній лікарні імені О. Ф. Мальцева, по відношенню до семирічної дитини. Юнак, після повернення з лікарні, проявів агресії та неадекватної поведінки не виявляв. Перебування в спальній кімнаті дітей різного віку Валентин Гавриленко пояснив недостатністю площі закладу.
У ході обговорення питання члени робочої групи звернули увагу на необхідність вивчення умов утримання та виховання дітей в закладі, дослідження фахівцями їх психолого-емоційного стану, перевірки виконання працівниками службових обов’язків, зазначили неприпустимість повторення подібних випадків.
“Хлопчик, на жаль, перебуває у дуже важкому стані. Він зараз не приймає їжу, дуж погано розмовляє, у нього з’явились прояви епілепсії. Ми зробимо все, аби з’ясувати цю ситуацію. Мене цікавить лише доля хлопчика. Наше завдання – до кінця контролювати цю ситуацію”, – зазначив депутат облради і голова комісії Олександр Алексюк.
Наразі облдержадміністрації, в оперативному управлінні якої перебуває Центр соціально-психологічної реабілітації дітей, рекомендовано утворити комісію для проведення службової перевірки в закладі та включити до її складу депутатів обласної ради: Олександра Алексюка, Ларису Сухопар, Тетяну Микуцю.
Також депутати обласної ради очікують від облдержадміністрації на конкретні пропозиції щодо збільшення фінансування комунального закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради, перенесення його в інше, більш просторе приміщення.
Губернатор Синєгубов у коментарях місцевим ЗМІ повідомив, що дитину не можна переводити в реабілітаційний центр, бо хлопчик ще знаходиться на реабілітації, а центр - на карантині.
Дитина розмовляє, але не їсть самостійно. За словами губернатора, меценати запропонували пройти реабілітацію в центрі Козявкіна.
Для хлопчика та його сестер знайшли родину - будинок сімейного типу в Градизьку.
Слідство у справі триває. Поліціянти виявили ще одного підозрюваного у справі. Читайте докладніше: Били й душили кривдників Богдана взяли під варту, а директора Центру покарають.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Оголошення
17:59, Сьогодні
17:31, 20 грудня
17:59, Сьогодні
17:59, Сьогодні
17:59, Сьогодні
live comments feed...