• Головна
  • За законом: у Кременчуці приховують причину поганої якості води
Каламутна вода
12:22, 23 червня 2020 р.
Надійне джерело

За законом: у Кременчуці приховують причину поганої якості води

Каламутна вода
За законом: у Кременчуці приховують причину поганої якості води

Різкий неприємний запах, відчуття жорсткості та розміщення купи каналізацій у приватних будинках… У селі Чечелеве, Кременчуцького району, мешканці нарікають на погану якість води.

«Вирішили здати воду на аналіз, щоб вже відштовхуючись від висновку, приймати рішення що робити далі: перебивати свердловину, яка є, чи взагалі забивати нову десь в іншому місці. Мікробіологічне дослідження води нам відмовилися робити категорично. Чітко пояснили, що фізособам його не роблять, лише підприємствам. І ще поганяли по всім кабінетам. До цього, у телефонній розмові говорили, що роблять. Я приїхав за їх колбою, як сказали. В результаті, відправили додому за своєю літровою банкою та водою, і зробили санітарно-гігієнічний аналіз, - говорить мешканець села Олександр Лисенко. 

Вони отримали висновок про те, що зразок води перевищує та не відповідає саннормам по каламутності та по залізу.

«Дякуємо! Ми і без них бачили, що вода каламутна і відчували жорсткість, бо язик в роті просто зводило, ніби наївся недозрілої хурми. А тут ще більше 300 гривень заплатили і результат, так і незрозумілий. А що ж є причиною каламутності води, яку ми п’ємо? Що в ній таке, що вона каламутна? Ми це хотіли дізнатися», - продовжує розповідати чоловік.

Чоловік має свердловину глибиною до дев’яти метрів. Перед цим робив аналіз води у 2008 році. Жорсткість була перевищена, але запаху не було. Запах з’явився протягом останніх років.

Виявилося, що причину поганої якості води не вказують загалом, на державному рівні. Адже, в законодавстві чітко прописано, яка саме відповідь має бути зазначена в протоколі дослідженні питної води. А саме, згідно з ДСанПіН 2.2.4-171-10 (Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»).

У Кременчуці аналіз води проводять у Кременчуцькому міськрайонному відокремленому підрозділі лабораторних досліджень Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

«У нас є державні санітарні норми і правила щодо води питної для споживання людиною. Вони не регламентують вказання в протоколі умов, за яких дані показники води погіршуються. Вони регламентують тільки тому, що відповідає вода, або не відповідає тим, чи іншим показникам», - повідомив керівник Кременчуцького МВПЛД Андрій Поляков.

За його словами, яка можливість у них надається відповідно до законодавства, те вони і пишуть.

«Зараз у нас немає контролюючої функції. Ми висновки робимо тільки по факту: є перевищення, тоді пишемо, що воно є, вода не відповідає згідно такого-то документу. Якщо немає перевищень, пишемо, що вода відповідає санітарним нормам. Так само у нас є затверджені форми протоколів Центральним органом виконавчої влади, які ми самостійно змінювати не можемо. Ми так само відкриваємо нормативний документ і співставляємо цифри лабораторії», - пояснив він.

Також Андрій Поляков додав, що біохімічні аналізи води у них не проводять. Лише санітарно-гігієнічні, або мікробіологічне дослідження води. Для цього людині необхідно звернутися в установу і написати відповідну заяву, вказавши, яке саме дослідження вона хоче, аби їй зробили. Мікробіологічне дослідження води проводиться фахівцем, який приїжджає на місце, відбирає проби води у спеціальну тару, і мусить доставити її до лабораторії протягом двох годин. Інакше, через дві години, проведення цього аналізу буде вже неможливим.

Щодо потерпілого чоловіка, йому теж обіцяли зробити такий аналіз, тому перший раз він і поїхав, без води, щоб просто написати заяву і взяти тару з лабораторії. Утім, сталося, як сталося. Більше 300-т гривень людина заплатила, а дізналася те, що і так знала, без будь-яких спеціально-навчених лаборантів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вода #пити #питнавода #каламутність #лабораторія #Кременчук #Кременчуцькийрайон #запах #жорсткість #висновок #лаборанти #КременчуцькаМВПЛД #новиниУкраїни #Україна #мешканці #життя #здоровя
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...