11:11, 17 липня 2020 р.
Надійне джерело
Обшуки автівок без понятих та посилення відповідальності для водіїв: що передбачає новий закон
13 липня Верховною Радою ухвалено у першому читанні законопроект №2695.
Він передбачає доповнення ст. 35 Закону «Про національну поліцію» додатковою підставою для зупинки:
«Поліцейський може зупиняти транспортні засоби у разі якщо така зупинка здійснюється під час проведення профілактичних заходів з метою проведення огляду водіїв з використанням спеціальних технічних засобів для перевірки на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння…». “За” проголосувало 282 депутати.
При цьому, зазначено, що «Профілактичні заходи здійснюються на підставі організаційно-розпорядчого акта керівника поліції, який оприлюднюється на офіційному вебсайті Національної поліції».
Працівники поліції отримають законне право зупинення будь-якого транспортного засобу з метою проведення огляду на стан сп’яніння. Якщо водій відмовляється від проведення огляду на стан сп’яніння, передбачено штраф 10 200 грн. з позбавленням права керування на строк один рік.
Під час зупинення автомобіля працівник поліції також матиме право перевірки документів та оформлення інших виявлених під час зупинки порушень.
Коли діятимуть нові правила зупинки?
За наявності опублікованого на веб-сайті Національної поліції організаційно-розпорядчого акту про запровадження профілактичних заходів, працівникам поліції надається право зупинення будь-якого автомобіля, проведення огляду на стан сп’яніння, а також виявлення і оформлення під час зупинки інших порушень.
За словами народної депутатки Олександри Устинової, законопроект передбачає можливість зупиняти авто без підстав, проводити огляд без понятих. Також водій буде зобовязаний віддавати документи і виходити з машини.
"Пам'ятайте даішників, які в кущах сиділи з радарами? Вітаю, тепер це повертається. Знаків про радар і будь-яких маячків вже не треба", - написала депутатка.
Що ще передбачає закон №2695?
Законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінальний кодекс України, а також до законів України "Про дорожній рух" та "Про Національну поліцію", якими, зокрема:
- посилити відповідальність за керування транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння;
- змінити механізм залучення до відповідальності за адміністративні правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі, скасувавши нарахування штрафних балів;
- легалізувати використання поліцейськими технічних засобів відеозапису з обов'язковим долученням матеріалів відеофіксації до протоколу про адміністративне правопорушення тощо.
Тобто, зміниться відповідальність за:
- порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами - 30 неоподатковуваних мінімумів громадян (НМДГ) (було 3 мінімуми);
- ненадання переваги в русі транспортним засобам аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, поліції, які рухаються з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями - 40 НМДГ (зараз 30 НМДГ);
- перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 50 кілометрів на годину - 200 НМДГ (зараз 30 НМДГ);
- залишення місця ДТП - штраф у розмірі 200 НМДГ або позбавлення права керування транспортними засобами на строк 6 місяців або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб (зараз - штраф у розмірі 15 НМДГ або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб).
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Як повідомляло видання 05366.com.ua, у автівок є двійники номерних знаків. Що робити водіям та куди звертатися.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:34, 30 грудня 2024 р.
12:26, Сьогодні
12:21, Сьогодні
live comments feed...