• Головна
  • "За" вакцинацію від COVID-19 лише 40% українців. ВООЗ обіцяє масове вакцинування в 2021 році
13:23, 20 липня 2020 р.
Надійне джерело

"За" вакцинацію від COVID-19 лише 40% українців. ВООЗ обіцяє масове вакцинування в 2021 році

"За" вакцинацію від COVID-19 лише 40% українців. ВООЗ обіцяє масове вакцинування в 2021 році

У ВООЗ прогнозують, що в 2021 році розпочнеться масова вакцинація проти COVID-19. Наразі проходять клінічні випробування 20 вакцин, повідомляє заступник голови ВООЗ Сумія Свамінатан.

Відомо, що Україна хоче приєднатися до стратегії ЄС щодо вакцинації проти COVID-19. Поки що тривають обговорення питань по розробці чи закупівлі вакцин.

24 канал провів опитування українців чи готові вони вакцинуватися. Лише 41% згодні отримати дозу вакцини, 49% проти й 9% не визначилися.

Станом на сьогодні, в Україні за добу захворіло 651 особа, а усього з початку пандемії 59 943.

Одужало 31 439. Про це повідомили в прес-службі СНБО.

Лікарі кажуть, що розвиток коронавірусної інфекції складно передбачити. Погіршати може миттєво. Про це пише Новинарня.

За словами лікаря-терапевта Ярослава Глаголи з Ужгородської центральної міської клінічної лікарні, над хворими буквально трусяться.

Приступи задухи раптові й прогресують. Лікарі одразу вживають заходів - оксиметил, крапельниці.

Якщо цього недостатньо, то переводять хворого в реанімацію. Однак переводити на апарати ШВЛ хворих не поспішають, бо до них підключають хворих в коматозному або передкоматозному стані.

Тому їх зараз використовують 10-15% від загальної кількості.

За словами Ярослава Глаголи, коронавірусна хвороба нічого спільного з пневмонією не має.

В COVID-19 інша специфіка перебігу хвороби. Якщо пневмонія вражає якусь частину легені, а потім поширюється, руйнуючи нові тканини. То від коронавірусу скоріше виникає пневмоніт чи полісегментарна пневмонія.

Вірус вражає судини альвеол, вони руйнуються і кров виливається в альвеоли. Тоді людині майже неможливо дихати. По суті, уражені альвеоли замуровані й ніякого газообміну не відбувається в них. Здорові альвеоли механічно роздмухує ШВЛ. У результаті вони втрачають свою еластичність і руйнуються.

Лікарі відмовилися від апаратів ШВЛ у важких випадках, бо він лише шкодить.

Лікар каже, що медперсонал слідкує за сатурацією й коли вона падає, то під’єднують хворого до кисневого концентратора. Саме оксимет допомагає зберегти всі функції організму в рамках біологічної норми.

"Оскільки таким “карантином” нічого досягнути не можна, єдиний вихід — раннє виявлення коронавірусної інфекції, активніше ПЛР-тестування. Вже відомо, що експрес-тести є неефективними і брехливими, вони вводять в оману і лікарів, і хворих. Але на них і досі витрачають великі кошти. Це треба зупинити.

Що ми маємо зараз? Пацієнт потрапляє у “ковідне” відділення. Лікар збирає дані про людей, які з ним контактували, і передає в санепідемстанцію. Її ліквідували, але залишилися пункти. І потім цим людям проводять ПЛР. Тобто маємо дуже обмежене коло, охоплене ПЛР-тестуванням. Оскільки такий “карантин”, як ми маємо, нічого не дає, потрібно виявляти хворих", - каже лікар.

 Він радить працювати активніше сімейним лікарям, тестувати населення. В першу чергу працівників обслуговуючих професій і тих, хто найбільше контактує з людьми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вакцинація #COVID-19 #хвороба #карантин #лікарі #вооз #україна
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...