• Головна
  • Дніпровська вода солоніє, річка міліє екологи попереджають про катастрофічні наслідки
14:09, 23 липня 2020 р.
Надійне джерело

Дніпровська вода солоніє, річка міліє екологи попереджають про катастрофічні наслідки

Дніпровська вода солоніє, річка міліє екологи попереджають про катастрофічні наслідки

 За словами голови Асоціації рибалок України Олександра Чистякова, у всіх бідах Дніпра винні люди.

По берегах стоять мегаполіси, металургійні, хімічні гіганти зі своїми сливами. Земельний і Водний Кодекс чітко регламентують відстань природоохоронної прибережної смуги, на якій категорично заборонена господарська діяльність, крім рекреації, незважаючи на це поля впритул підійшли до водойм і після рясних дощів вся хімія з них потрапляє у водойми. По дренажних каналах, малих річках вона потрапляє в Дніпровські водосховища.

Дніпровська вода солоніє, річка міліє екологи попереджають про катастрофічні наслідки, фото-1
Дніпровська вода солоніє, річка міліє екологи попереджають про катастрофічні наслідки, фото-2
Дніпровська вода солоніє, річка міліє екологи попереджають про катастрофічні наслідки, фото-3

Додамо до цього те, що фактично всі авто мийки скидають відходи свого виробництва в ливньовки, за якими минаючи очисні споруди ця брудна вода, насичена автомобільними маслами і авто хімією, безперешкодно потрапляє прямо в Дніпро. Це далеко не повна картина ганебного відношення до головної річки України, з якої п'є воду 2/3 її населення.

За твердженням вчених вода у водосховищах нагадує коктейль зі всієї таблиці Менделєєва. Завдяки всьому цьому солоність води підвищилася, що і дало можливість оселитися в каскаді Дніпровських водосховищ мешканцям морських лиманів.

Якщо три роки тому рибу голку і деякі види бичків можна було зустріти тільки в Дельті Дніпра і на Каховському водосховищі, то сьогодні вони в достатку зустрічається прямо в столичних затоках.

Що відносно дрібної медузи, то це Craspedacusta sowerbyi або амазонська прісноводна медуза з Південної Америки. Кілька років тому можна було побачити її поодинокі екземпляри, але в цьому в деяких затоках як в киселі плаваєш. Дана медуза - прибулець.

Вона не властива нашій вітчизняній природі, швидше за все, потрапила у води Дніпра з чийогось акваріума. Цей вид походить родом від справжніх медуз, схожий з ними за структурою та так же має щупальця, тобто це справжня, повноцінна медуза, правда кілька в зменшеному вигляді від своїх морських родичів.

Поява морських мешканців в дніпровських водах та місцевих річках говорить про катастрофічний стан акваторії.

У Дніпрі місцеві мешканці Кременчука виявляють медуз й їх бачать там вже не перший рік, щонайменше з 2014 року.

А в інституті морської біології повідомляють, що медузи зявляються через екологічні зміни в Дніпрі. Повідомив старший науковий співробітник Інституту морської біології Юрій Квач.

"Так само варто сказати, що Дніпро катастрофічно заростає і міліє. Тільки в столичній акваторії 57 мілин, які через три, п'ять років можуть перетворитися в острова, якщо не вжити екстрених заходів" - стверджують в Асоціації рибалок України.

Як повідомляло видання 05366, українці зареєстрували петицію на сайті президента України «Про заборону фосфатних мийних засобів для покращення стану водних об’єктів України».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медузи #дніпро #забруднення #екологи #кременчук
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...