• Головна
  • Боротьба з раком: у МОЗ обіцяють імунізацію серед населення та нововведення
14:40, 22 січня 2021 р.
Надійне джерело

Боротьба з раком: у МОЗ обіцяють імунізацію серед населення та нововведення

Боротьба з раком: у МОЗ обіцяють імунізацію серед населення та нововведення

Як повідомив сьогодні міністр МОЗ, населенню будуть робити імунізацію від канцерогенних вірусів.

Це допоможе зменшити кількість хворих на онкологію.

У міністерстві взялися за боротьбу з раком. Там за допомогою ВООЗ, МАГАТЕ та пацієнтських організацій розробили проєкт Національної стратегії контролю онкологічних захворювань до 2030 року.

Що планується?

Крім щеплень, в міністерстві працюють й над пропагандою здорового способу життя та регулярних медоглядів.

За словами Степанова, 35% онкології виявляють вже на 3-4 стадії, коли лікувати важко й часто безрезультатно.

В Україні реалізовуватимуть програму скринінгу колоректального раку та раку шийки матки. Гінекологи посилатимуть пацієнтів і на мамографію, огляд молочних залоз. Ми писали, що рак молочних залоз буває і в чоловіків.

Рак молочних залоз в чоловіків: щороку 150 пацієнтів на пізніх стадіях. Відео

Також планується оновлення національних клінічних протоколів. Буде розвиватися ядерна медицина, яка виявляє пухлини й метастази, рецидиви та оцінює ефективність терапії.

Для лікарів удосконалять систему реєстрації раку, лікування та внесення результатів спостереження за пацієнтом. Canсer-реєстр взаємодіятиме з електронною системою охорони здоров'я.

МОЗ підтримуватиме розвиток паліативної допомоги. Будуть створені нові спеціальності - лікар паліативної допомоги, медична сестра. Їх готуватимуть за відповідними навчальними програмами.

Для пацієнтів буде проводитися соціальна, психологічна, фізична реабілітація. Доглядальників хворих підтримуватиме держава.

️За останніми даними Національного канцер-реєстру України, протягом року злоякісні новоутворення було виявлено у майже 1 000 дітей. Їм надають спеціалізовану та високоспеціалізовану меддопомогу понад 30 закладів охорони здоров’я.

Національна стратегія контролю онкологічних захворювань до 2030 року передбачає, зокрема, запровадження навчання з дитячої онкології та онкогематології педіатрів та сімейних лікарів.

А ще поступове зосередження діагностики та системного лікування злоякісних новоутворень у дітей в національних/міжрегіональних дитячих онкологічних центрах (референс-центрах).

Вже є план заходів для реалізації цієї програми, наголосив Степанов. Стратегія скоро з'явиться для публічного обговорення на сайті МОЗ.

Трансплантація буде розвиватися в Україні, а от чому так мало грошей виділяють для онкохворих й чому мало проводять операції із видалення метастаз? Українці все ще продовжують збирати гроші на вартісні препарати й операції за кордоном.

Від коронавірусу померло менше ніж від онкології: статистика смертності в Україні

У Києві вчені експериментального інституту раку розробили протипухлинну аутовакцину

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рак #онкологія #кременчук #моз #лікування #щеплення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...