
16:17, 16 лютого 2021 р.
Надійне джерело
Вітамін С та цинк не допомагають боротися з Covid-19, - іноземні вчені

Як пише CNN, вітамін С і цинк навіть у високих дозах не допомагають боротися з Covid-19.
Нове дослідження, опубліковане в п'ятницю в JAMA Network Open, виявило, що ці дві добавки не приносять користі людям, які ізолюються вдома з Covid-19.
"На жаль, ці 2 добавки не змогли виправдати свого ажіотажу", - написали доктор Ерін Мічос з Джона Хопкінса та доктор методистів Х'юстона Мігель Каінзос-Ахіріка.
Для експерименту обрали дорослих людей із вірусом та поділили їх на три групи. Одній з них давали високі дози кожної добавки окремо та в поєднанні, одній групі взагалі ніяких добавок не прописували.
"Високі дози глюконату цинку (цинку), аскорбінової кислоти (вітаміну С) або обох добавок не зменшували симптомів ГРВІ-CoV-2", - стверджують кардіолог клініки Клівленда доктор МіліндДесай та команда клініки Клівленда.
Але вони викликали деякі неприємні побічні ефекти у пацієнтів, які приймали добавки.
"Більше побічних ефектів (нудота, діарея та спазми в шлунку) було зареєстровано в групах, що отримували добавки, ніж у звичайній групі", - написали Мічос, доцент медицини в Медичній школі університету Джона Хопкінса, і асистент Каінзос-Ахіріка професор превентивної кардіології з методисти Х'юстона.
Вітамін С є визнаним антиоксидантом і відіграє важливу роль у підтримці імунної системи. Інші дослідження виявляли, що вітамін С може скоротити застуду на 8% у дорослих та на 14% у дітей.
Однак, за словами Національного інституту охорони здоров'я США, використання вітаміну С після появи симптомів застуди не є корисним.
Цинк може допомогти клітині боротися з інфекцією, зазначається в дослідженні, "хоча є дані, що дефіцит цинку збільшує прозапальні цитокіни і зменшує вироблення антитіл".
Але що це означає в реальному житті? Якщо його приймати протягом 24 годин після перших ознак застуди, цинк може зменшити тривалість застуди лише на одну добу, це довели 13 досліджень.
З іншого боку прийом понад 2000 міліграмів вітаміну С на день може спричинити печію, спазми шлунка, нудоту, блювоту, діарею та головний біль. Середньодобова рекомендована кількість вітаміну С становить 75 міліграмів для дорослих жінок і 90 міліграмів для чоловіків.
Понад 40 міліграмів цинку щодня може викликати сухість у роті, нудоту, втрату апетиту та діарею, а також може мати неприємний металевий смак.
Ті, хто споживає цинк тривалий час, можуть мати гірший імунітет і низький рівень холестерину ЛПВЩ, згідно з NIH. У 2009 році FDA попередила громадськість проти використання цинкових назальних спреїв, оскільки вони пов’язані із понад 100 випадками втрати запаху.
Вчені продовжують досліджувати використання вітамінів та добавок у лікуванні Covid-19. Наразі проводяться рандомізовані дослідження, щоб з’ясувати, чи можуть допомогти добавки з вітаміном D - окрім підтримки здорового росту кісток, вітамін D має протизапальні властивості.
Дослідники з США та Китаю використовують внутрішньовенні дози вітаміну С, щоб визначити, чи може це допомогти людям з дихальною недостатністю, достатньо важкою для того, щоб їх поклали на вентилятор.
І триває більше досліджень, щоб з’ясувати, чи можна запобігти Covid-19 за допомогою таких добавок, як вітаміни С і D та цинк. Поки що ефективність не доведено.
Кон'юнктивіт, діарея, нудота: лікарі фіксують нові симптоми коронавірусу
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:00
Вчора
13:00
Вчора
Ремінь ГРМ: ключова деталь двигуна, яку не можна ігнорувати
Новини компаній
15:30
2 квітня
Оголошення
11:27, 28 березня
11:27, 28 березня
09:06, 24 березня
17:09, 30 березня
33
18:44, 24 березня
live comments feed...